Heategevuskontsert

Estonia Ukraina heaks

Esinevad Ukraina pärimusmuusika ansambli Viter lauljad ja tantsijad Kanadast

Kestus 1 h

Heategevuskontsert

Pühapäeval, 18. augustil toimub Rahvusooperis Estonia heategevuskontsert, mille tulu läheb Ukraina toetuseks. Esinevad Ukraina pärimusmuusika ansambli Viter lauljad ja tantsijad Kanadast (muusika lindilt). Kontserti aitab korraldada MTÜ Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon Eestis. 

Piletid:
Toetajapilet 75 €
Tavapilet 35 €
Sooduspilet 25 € kehtiva soodustust tõendava dokumenti alusel.

Pärimusmuusika ansambli Viter tantsijad ja lauljad on kogunud rahvusvahelist tuntust kirgliku ja energilise esinemisstiiliga ning armastusega Ukraina kultuuri vastu. Kontserdil tulevad ettekandele Ukraina eri piirkondade rahvalaulud ja -tantsud. See on ansambli Euroopa turnee viimane kontsert, millega soovitakse tänada Eesti inimesi jätkuva toetuse eest sõja küüsis olevale Ukrainale.

Rahvusooperit seovad Ukrainaga pikaajalised sidemed. 2014. aastal korraldatud toetuskontserdi tulemusena kogutud raha eest kinkis teater Slovjanski kaunite kunstide koolile klaveri, asendamaks teist, ligi 40 aasta vanust Estonia klaverit, mis koolil seni kasutada oli. 2022. aastal, vahetult pärast sõja algust andsid estoonlased kontserdi, millest saadud 142 763 eurot läks Ukraina toetuseks.

Lisaks piletiostule on võimalik kohapeal teha annetusi Ukraina heaks.

 

Ansambel Viter

25 aastaga on Viterist saanud ansambel, mis ühendab nii tantsijaid kui koorilauljaid, kelle kireks on läbi tantsu ja laulu jutustada põnevaid lugusid Ukraina kultuurist. Viteri kunstilisteks juhtideks on koormeister Lesia Phoreski ja koreograafid Emily Belke-Farrell ja Joseph Hoffmann, kelle käe all on Viter kogunud tuntust esinemistega Kanadas, Brasiilias, Argentinas, Horvaatias, Austrias ja Ukrainas. Ühendades traditsioonilise Ukraina pärimuskultuuri kaasaegsete teemade ja särava esitusega on nende kontserdid oodatud sündmused kõikjal, kuhu nad reisivad.

Koormeister Lesia Pohoreski

Lesia Pohoreski asutas Viteri Ukraina rahvuskoori 2008. aastal ning väikesest 14-liikmelisest entusiastide grupist on saanud 40-liikmeline energiline ja elujõuline koor. Kanada-Ukraina noorteühenduse koorijuhi ja Sherwoodi Pargi Ukraina lastekoori juhina on ta leidnud oma kutsumuse õpetamises. Hetkel on ta ukraina keele õpetaja Püha Theresa Sherwood Parki keskkoolis.

Koreograaf Emily Belke-Farrell

Emily Belke-Farrell on viimase kümne aasta jooksul õpetanud tantsimist Alberta provintsi eri piirkondades. Tema kireks on tantsupedagoogika, lugude jutustamine ja lavastuskunst, seepärast omandas ta ka kõrghariduse draama- ja kehalise kunsti õpetuses. Alberta Ukraina tantsuühenduse presidendina on ta loonud arvukaid võimalusi Ukraina tantsijatele ja tantsuõpetajatele esinemiseks ning õpetamiseks Alberta provintsis.

Koreograaf Joseph Hoffman

Juba noorena paelus Joe Hoffmanni lugudes peituv mõttemaailmade, tunnete, vaatenurkade ning maailmade jagamise võimalus. Tema kireks on otsida andekaid inimesi, kellega koos tuua publiku ette paeluvaid lugusid. Ta töötanud ka 10 aastat Kanade ukrainlaste tantsuansambli Shumka kunstilise juhina. 

Toimumise ajad

pühap.

18. august 2024 17:00 Heategevuskontsert