Ooperid

Faust

Klassikaline Fausti-lugu jõuab Estonia lavale Gounod’ tuntuima ooperi näol, millele annavad ootamatu lahenduse Dmitri Bertman ja Ene-Liis Semper, kelle käsitluses tuli rahvusooperis 2007. aastal lavale mitmeid auhindu võitnud Erkki-Sven Tüüri „Wallenberg“.

Kestus 2 h 55 min, üks vaheaeg

Charles Gounod’ ooper

Jules Barbier’ ja Michel Carré libreto Carré näidendi „Faust ja Margarita“ ning Johann Wolfgang von Goethe värsstragöödia „Faust“ ainetel
Maailmaesietendus 19. märtsil 1859 (Théâtre Lyrique)

Esietendus Rahvusooper Estonias 20. septembril 2012

Prantsuse keeles, eesti- ja inglisekeelsete subtiitritega

 Faust müüb oma hinge saatan Mefistole ja saab temalt vastu nooruse, et võrgutada Margarete, kelle süütu saatuslik ilu on teda lummanud. Kuid saatanaga kaupa tehes pole võitjaid – ühe hetkega on Faust võimeline alandama meest, kes Margaretet jumaldab, tapma tema venna ja tõukama naise hullumeelsusesse. Gounod’ muusika võlub eriti kaunite meloodiatega – äratundmisrõõmu pakuvad Margarete juveelilaul III vaatusest ning sõdurite koor II vaatusest.

Barbier ja Carré tuginesid libreto loomisel Goethe näidendi esimesele osale, hiljem lisasid nad ooperile episoode teisest osast. Kui Gounod 1893. aastal suri, oli „Fausti“ Pariisis esitatud üle tuhande korra. USAs oli see nii populaarne, et 19. sajandil alustati aastakümneid New Yorgi ooperihooaega just „Faustiga“.

Lavastaja

Dmitri Bertman

Kunstnik

Ene-Liis Semper

Koreograaf

Edvald Smirnov

Toimumise ajad

laup.

23. aprill 2022 19:00 Külalisena Ain Anger!

kolmap.

27. aprill 2022 19:00 Külalisena Ain Anger!

reede

06. mai 2022 19:00 Külalisena Ain Anger!