Lavastus Kontserdid

Idomeneo

„Idomeneo“ oli Mozarti esimene suur ooper. Tema imeline muusika nõuab mõjule pääsemiseks suurt koosseisu ning teoses käsitletavad teemad on vägagi tänapäevased.

Wolfgang Amadeus Mozarti ooperi kontsertlavastus

Giambattista Varesco libreto Antoine Danchet’ „Idoménée“ ainetel

Maailmaesietendus 29. jaanuaril 1781 Müncheni Residenztheateris

 

Dirigent: Risto Joost

Lavastaja: Veiko Tubin

Kunstnik: Reili Evart

Valguskunstnik: Ritšard Bukin

Koreograaf: Mehis Saaber

 

„Idomeneo“ on Mozarti üks humaansemaid draamasid, mis jutustab sõja paratamatustest, mõtiskleb saatuse tähendusele hetkel, kui armastus sekkub …

            „Idomeneo“ oli Mozarti esimene suur ooper. Tema imeline muusika nõuab mõjule pääsemiseks suurt koosseisu ning teoses käsitletavad teemad on vägagi tänapäevased.

Kuigi ooperi süžee kajastab antiikmütoloogiast pärit lugu Idomeneost, kes võitleb aastaid Trooja sõjas, toob muusika mütoloogilise loo pingutusteta kaasaega. Teel koju tabab Idomeneo laeva võimas torm. Idomeneo lubab mere-, maavärinate, hobuste ja tormide jumalale Poseidonile, et elusana randa jõudes ohverdab ta temale esimese inimese, keda kohtab. Saatuse tahtel on selleks inimeseks tema poeg Idamante.

            See on mäng, milles põrkuvad armastus, kirg ja õiglus, ülemvõim ja poliitika ning minevik kohtub tänapäevaga. Mozart on tormilised teemad põiminud muusikasse, mille aariad, virtuoossed orkestripartiid ja võimsad kooristseenid kätkevad endas kõiki inimlike tunnete väljendusvorme.

Dirigent

Risto Joost

Lavastaja

Veiko Tubin

Valguskunstnik

Ritšard Bukin

Toimumise ajad

neljap.

13. oktoober 2022 19:00 Soodustus pensionäridele 30%

pühap.

16. oktoober 2022 17:00 Piletid 25/35 € in Pärnu Kontserdimaja