Kontserdid

Kammerkontsertide sari „Estonia noored tähed“

117. hooajal alustab kammerkontsertide sari, kus kõlab kaunis muusika teatri noorte interpreetide esituses.

Kestus 1 h

Muusika, mis väärib avastamist!

KAMMERKONTSERTIDE SARI „ESTONIA NOORED TÄHED“

Õukondades ja salongides sündinud kammermuusika traditsioon pakub võimaluse kuulata muusikat intiimsemas keskkonnas ning loob muusikute ja publiku vahele erilise sideme. 117. hooajal alustab kammerkontsertide sari, kus kõlab kaunis muusika teatri noorte interpreetide esituses.

 

PRANTSUSE KAMMERMUUSIKA

17. november 2022 kell 19.00 Estonia kammersaalis

Prantsusmaa ja Pariis on aastasadu olnud Euroopa muusikakeskusteks, kus on sündinud suurepäraseid teoseid salongides ja õukondades esitamiseks. Novembri kontserdil kõlab Estonia orkestri noorte interpreetide esituses prantsuse muusika puhkpillidele ja klaverile. Jaan Otsa (klaver), Esther Dorado Suela (flööt), Ingely Laiv-Järvi (oboe), Edmunds Altmanise (klarnet), Pierre Trottini (fagott) ja Jürnas Rähni (metsasarv) esituses kõlab Poulenci sekstett klaverile ja puhkpillikvintetile, Rousseli „Divertisment“ puhkpillikvintetile ja klaverile, Debussy „Kuuvalgus“, Ibert’i „Kolm lühikest pala“ ja Francaix’ „L’Heure du berger“.

 

JÕULUKLASSIKA

16. detsembril 2022 kell 19.00 Estonia kammersaalis

Rõõmsal pühade ajal kõlab kaunis jõulumuusika J. S. Bachilt, Gounod’lt, Saint-Saënsilt, Mascagnilt, Debussylt, Sibeliuselt, Martinilt, Ehalalt ja teistelt heliloojatelt. Esitavad Karis Trass (metsosopran), Sigrid Kuulmann (viiul), Csaba Zoltan Marjan (vibrafon) ja Tarmo Eespere (klaver).

 

OOPERIGURMEE

30. märtsil 2022 kell 19.00 Estonia kammersaalis

Hõrgutavaid ooperielamusi pakuvad Raiko Raalik, Reigo Ramm, Elena Bražnik ja Riina Pikani.

 

KEVAD KLARNETIMUUSIKAGA

9. märtsil 2023 kell 19.00 Estonia kammersaalis

Kevade esimesel kammerkontserdil tulevad ettekandele kaks teost klarnetimuusika absoluutsest paremikust, Wolfgang Amadeus Mozarti klarnetikvintett (1789) ja Johannes Brahmsi klarnetikvintett (1891). Mõlemad heliloojad pidasid klarnetit võluvaimaks instrumendiks, mis suudab niivõrd nüansirohkelt ja täpselt imiteerida inimhääle kaunist kõla. Enne Mozartit ei peetud klarnetit soolopilliks, kuid mõlemad heliloojad on toonud välja selle mahedakõlalise pilli parimad omadused ning võimalused virtuoossuseks. Kontserdil esinevad Estonia orkestri säravad muusikud Edmunds Altmanis ja Aleksandr Avramenko (klarnet), Mari Poll-Novakovic ja Adrian Bravo Lopez (viiul), Maria Nesterenko (vioola) ja Marius Järvi (tšello).

 

KAUGELE ARMASTATULE

26. aprillil 2023 Rahvusooper Estonia kammersaalis

Maailmas on loodud palju kaunist muusikat armastuse ja südamevalu ainetel. Sel kevadõhtul rullub teie ees lahti muusikaline lugu sügavast armastusest, lootustest ja pettumustest, hingematvast õnnest ja magusast valust. Loo selgroo moodustab põimik Beethoveni laulutsüklist „Kaugele armastatule“, Robert Schumanni „Poeedi armastusest“ ning Clara Schumanni ja Franz Schuberti lauludest. Kergelt lavastatuna leiab iga laul ja pala oma koha selles pildis ning viib kuulaja rännakule tunnete maailma. Esinevad Karis Trass (metsosopran), Mehis Tiits (tenor), Priit Volmer (bass) ning Jaanika Rand-Sirp (klaver). Idee ja teostus: Jaanika Rand-Sirp.

 

Toimumise ajad

reede

16. detsember 2022 19:00 JÕULUKLASSIKA

neljap.

09. märts 2023 19:00 KEVAD KLARNETIMUUSIKAGA

neljap.

30. märts 2023 19:00 OOPERIGURMEE

kolmap.

26. aprill 2023 19:00 KAUGELE ARMASTATULE