Kontserdid

X Vana Tallinn Gala

Kõige kauem järjepidevalt tegutsenud klassikalise muusika kontserdisari Eestis tähistab sel aastal oma esimest ümmargust juubelit

Gala

Solistid: Olga Mykytenko (sopran, Ukraina), Raimonds Bramanis (tenor, Läti Rahvusooper), Ain Anger (bass)

Dirigent: Vello Pähn

Rahvusooper Estonia koor ja orkester

Sel sügisel ootab publikut pidulik juubelihõnguline gala, mis pakub nii äratundmis- kui ka avastamisrõõmu ooperirepertuaari ammendamatust varamust. Kõige kauem järjepidevalt tegutsenud klassikalise muusika kontserdisari Eestis tähistab sel aastal oma esimest ümmargust juubelit numbrimärgiga 10!

Esimene Vana Tallinn Gala toimus 25. septembril 2013. Kuna samal aastal tähistati üle kogu maailma Giuseppe Verdi kahesajandat sünniaastapäeva, sai esimesest Vana Tallinn Galast ühtlasi festivali Verdissimo! avakontsert. Tegemist oli igas mõttes juubelihõngulise hooajaga, kuna ka Estonia maja avamisest möödusid tookord ümmargused sada aastat.

Alates kolmandast korrast nihkus kontserdi toimumisaeg kuu aega varasemaks, samuti avanes võimalus kaunist sündmusest osa saada ka Vanemuise kontserdimajas. Väga suur roll Vana Tallinn Gala traditsiooni sündimisel ja järjepidevusel on rahvusooperi suurtoetaja aktsiaselts Liviko nõukogu esimehel ja kunstimetseenil Enn Kunilal, kes tegi ettepaneku anda varasemalt toimunud rahvusvahelise muusikapäeva ooperigalale uus nimi.

Kutsume teid osa saama erilisest ja pidulikust õhkkonnast täis kaunist muusikat, kultuuri ning ülevaid emotsioone!

Dirigent

Vello Pähn