Esisolist Jevgeni Grib pälvis noore kultuuritegelase preemia

/ marion leppik

Eesti vabariigi presidendi kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia laureaat on Eesti Rahvusballeti esisolist Jevgeni Grib!

2010. aastal Tallinan Balletikooli lõpetanud ja Estonia trupiga liitunud Grib võitis 2012. aastal Kristallkingakese auhinna, 2013. aastal Eesti Kutseliste Tantsijate Liidu auhinna, 2018 Eesti teatri aastaauhinna Alani rolli eest lavastuses „Tramm nimega Iha“ ning Hilarioni rolli eest lavastuses „Giselle“ ja 2019 Eesti teatri aastaauhinna lühiballeti „Valgus aknas“ lavastamise eest.

President Alar Karis: „Ballett nõuab sarnaselt muusikutele suurt pühendumist ja järjepidevat tööd alates varajastest eluaastatest. Loobumist paljust, et pakkuda teistele hingelisi elamusi, rõõmu ja tuge.

Andsin Kadriorus üle noore kultuuritegelase preemia balletitantsijale ja koreograafile Jevgeni Gribile. Ta on olnud 2010. aastast Eesti Rahvusballeti liige ja 2015. aastast balletisolist, kes on tantsinud peaosi paljudes lavastustes nii Estonias kui Vanemuises.

Selline distsipliini, nõudlikkuse ja loomingulisuse sümbioos nagu Jevgeni Gribis kokku saavad, on muljetavaldav. Palju edu ja pikka lavakarjääri.“

Foto: president Alari Karise Facebooki lehekülg