Taskuhääling

Rahvusooperis Estonia on sadu ja sadu estoonlasi, kellel on põnevaid lugusid, mida jagada. Piilume rahvusooperi eesriide taha ja räägime, mida põnevat teatrimaja pakub.

Saatejuht on rahvusballeti tantsija Triinu Leppik-Upkin

 

Rahvusooperi taskuhääling: september 2023

Estonia 118. hooaja esimese saate külaliseks on äsja Estonia teatri sõbraks valitud Liina Kersna, kellega räägime ootustest teatrile ning tarkusekuule kohaselt ka haridusest ja õppimisest.

Saate teises osas tutvustavad solistid Karis Trass ja Heldur Harry Põlda 22. septembril esietenduvat ooperit “Pelléas ja Mélisande”, mille nimiosades nad üles astuvad.

 

Rahvusooperi taskuhääling_juuni 2023

Juuni podcasti peakülaline on Rahvusooper Estonia orkestriartist, tšellorühma kontsertmeister ja teenekas pedagoog Mart Laas, kes pajatab elust orkestriaugus, üle 250 aasta vanusest pillist, õpetaja-ametist ja muust.

Saate teises osas räägivad rahvusballeti tantsijad Karina Laura Leškin ning Ellinor Piirimäe, milleks tantsijaile väljakutsed koreograafidena ja milline on balletiartistide suvepuhkus.

 

Rahvusooperi tasuhääling_mai 2023

Maikuu taskuhäälingu peakülaliseks on Rahvusooper Estonia dirigent Kaspar Mänd. Räägime Kaspari teatri- ja dirigenditeest, tulevasest uuslavastusest "Lohengrin" ja muidugi ei saa mööda dirigendiameti eripärade arutamisest.

Saabuva emadepäeva puhul uurisime ka seda, kuidas saavad hakkama need estoonlased, kes ka ise emad on: külla tulid kooriarstist Kadri Kõrvek ja ooperisolist Kristel Pärtna.

Rahvusooperi taskuhääling_aprill 2023

Aprillikuu külaline on andekas ooperisolist, bariton Tamar Nugis, kellega räägime laulmisest, näitlemisest ja rolliloomisest. Tamaril on laialdased kogemused nii teatrilaval kui ka muusikamaailmas ning ta jagab meiega oma mõtteid ja kogemusi nendel teemadel.

Saate teises osas räägime Estonia teatri saaliteenindajate Sandra Laaguse ning Martin Einmanniga, kes teevad suurepärast tööd, et muuta teatrikülastus veelgi meeldivamaks. Kuuleme, millised on nende ambitsioonid ja soovid ning milliste põnevate väljakutsetega nad igapäevaselt tegelevad.

Rahvusooperi taskuhääling_märts 2023

Saate peakülaliseks on Eesti Rahvusballeti nooremsolist Marcus Nilson, kellega räägime meeste rollist balletis ja uuslavastuse "Must/Valge" ettevalmistamisest, aga aga muust. Näiteks selgub, et Marcus kirjutab ja produtseerib ise muusikat!

Saate teises osas on külalisteks valguspuldi operaator Elerin Tõnne ja lavameister-jälgija Mari Orgulas, kellega räägime teatri valgustajate põnevast tööst ja vahvatest juhtumistest.

Rahvusooperi taskuhääling_veebruar 2023

Seekordse saate külaliseks on rahvusooperi orkestri oboerühma kontsertmeister Ingely Laiv-Järvi, keda pärjati hiljuti aasta interpreedi tiitliga. Saate teises osas tuleb juttu elust teatribaarides ja restoranis cateringi teenindusjuhi Kalmer Siidroo ning baariteenindaja Dan Taidlaga.

Rahvusooperi taskuhääling_jaanuar 2023

Kolmanda saate külaliseks on lavastuse assistent Pirjo Levandi, kellega räägime veebruaris esietenduvast ooperist Jeanne d´Arc. Saate teises osas vestleme lavatehnikute Henri Roolaidi ja Mark Matheseniga nende igapäevatööst ja balleti „Luikede järv" külalisetendustest Dublinis lavatehnikute silmade läbi.

Rahvusooperi taskuhääling_detsember 2022

Rahvusooperi taskuhäälingu teise saate külaliseks on dekoratsiooniala juhataja Kristel Linnutaja, kellega räägime uue balleti "Korsaar" lavaletoomisest ja elust Estonia dekoratsiooniosakonnas. Saate teises pooles jagavad ooperisolistid Juuli Lill ja René Soom oma mõtteid ja kogemusi pühade tähistamisest.

Rahvusooperi taskuhääling_november 2022

Esimese saate külalisteks on Rahvusooper Estonia loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer, Eesti Rahvusballeti solist Ketlin Oja ning teatri grimmiala juhataja Janika Olup ja grimeerija Reet Gailan.