• Aastast 2016 on Estonia teater tunnustatud võrdõigusvoliniku poolt märgi SIIA SAAB vääriliseks, mis väärtustab kõigile avatud ja ligipääsetavat keskkonda.
 • Autistlikele ja intellektipuudega lastele ja noortele on mängukavas „Tajuleebe tantsulugu“. Tajuleebed lavastused (relaxed performance) on mõeldud neile, kelle jaoks teatris käimine võib olla hirmutav ja keeruline ning kes vajavad tavapärasest rahulikumat keskkonda. Eelkõige on need loodud autistlikke, sensoorsete häirete või intellektipuudega inimesi silmas pidades.
 • Liikumispuudega inimestel on võimalik auto parkida mugavalt teatrimaja kõrvale G. Otsa tänava poole, kus on otse maja kõrval kaks parkimiskohta.
 • Ratastooliga tulles on võimalik teatrisse siseneda mööda kaldteed, mis asub peauksest vasakul küljel ning kasutada automatiseeritud elektrilist ust. Uksest pääseb mugavalt otse teatri garderoobi, samas asub ka piletikassa.
 • Ratastoolis külastaja saab liigelda ka saatja kaasabita. Ühelt korruselt teisele viib lift ja tasapindade ühendamiseks on kaldteed. Kenasti pääseb nii teatrisaali kui ka kohvikusse (Valgesse saali 2. korrusel ja kohvikusse Colombina 0-korrusel).
 • Ka Estonia restorani pääseb ratastooliga külastaja mugavalt otse maja eest restorani ustest. Sealt otse garderoobi ja restorani. Trepiastmeid vahel ei ole.
 • Ratastoolis külastajale leitakse parim võimalik koht teatrisaalis (ruumi on korraga 4 ratastoolile). Selleks palume tellimuse esitamisel ja piletiostul teenindajat ratastoolis külastajast informeerida. Teatris on olemas lift ja invatualett teatrimaja 0-korrusel. Kammersaali on ratastoolis ligipääs raskendatud ja seal ei ole invatualetti.
 • Vaegnägijatele ja pimedatele on abiks kombitavad abivahendid, näiteks punktkirjas liftisildid. Liftid on varustatud ka häälteavitusega. Lisaks on võimalus laenutada punktkirjas tiitri- ja kavaraamatut. Hetkel on tekstiraamatut ja kava saada kolmele lavastusele: Verdi ooperile „La traviata“, Donizetti ooperile „Don Pasquale“ ja W. A. Mozarti ooperile "Võluflööt". Punktkirjas raamatud on saadaval laenutuseks enne etendust suveniiriletist. Lisainfot saab meie piletikeskusest 683 1210 ja kohapeal enne etendust saaliteenindajatelt.
 • Teatri teenindav personal on lahkelt nõus alati teid abistama. Olete oodatud!
 • Enne teatrisse tulekut soovitame läbi lugeda ka turvalise teatrikülastuse ABC.
 • Lisainfot saate piletikeskuse telefonil 683 1210 või turundusjuhi e-posti aadressil info@opera.ee.

*Kõigile Rahvusooper Estonia piletiomanikele kehtib Snabbi parkimise eripakkumine:

 • 60% soodsam parkimine G. Otsa tänaval asuvas Tallinna Reaalkooli parklas, 1,2€/h, 4€/24h.
 • 50% soodsam parkimine Vabaduse väljaku kõrval asuvas Kaarli pst 2 parklas, hind 1.9€/h ja 10€/24h

Soodustuse aktiveerimiseks alustage parkimist Snabb äpiga ning skännige äpiga teatripileti triipkoodi või sisestage teatripileti unikaalne kood (nt. #W123456789012) Snabb äpi boonuskoodi lahtrisse.

 

Soodsa hinnaga saab parkida EuroPark parklas Rävala pst 8 (tsoon EP56) . Hind alates 18.30st 1.60 EUR/tund. Lisainfo www.europark.ee, tel 661 0223. Lähedal asuvad ka Viru keskuse ja Solarise parkimismajad.

* Vabade kohtade olemasolul on võimalik parkida Estonia kõrval asuvas tõkkepuudega parklas kasutades Snabb mobiilirakendust. Lisainfo https://snabb.xyz/

Piletikassast piletit ostma minejatele on kuni 15-minutiliseks parkimiseks ette nähtud kaks parkimiskohta Tammsaare pargi poolse parkla ees tõkkepuude juures. Parkimist korraldab EuroPark.

Lisainfo parkimise kohta Tallinna tänavatelParkimine Tallinnas