Piletiinfo

Hea teada

TURVALISE TEATRIKÜLASTUSE ABC

ASUKOHT JA PARKIMINE

Vaata siit

ETENDUSTE ALGUSAEG
Teatrisaali õhtused etendused algavad tavaliselt kell 19.00 (pühapäeviti tavaliselt kell 17.00) ja päevased kell 12.00. Maja avatakse 1 tund enne etenduse algust. Palun tulge teatrisse piisava ajavaruga, et leida õigeaegselt oma istekoht! Hilinejaid saali ei lubata. Etenduse ajal saalist väljunud pääsevad oma kohale tagasi peale vaheaega. Talveaia ja Valge saali kontsertidel ning Kammersaali etendustel on erinevad algusajad. Vajaliku info leiate kodulehelt.

GARDEROOBID
Teatris on valvega tasuta garderoobid. II rõdu külastajate garderoob asub IV korrusel. Üleriietes saalidesse ei lubata. Riietus: tumedast ülikonnast viisaka vabaajariietuseni.

KOHVIKUD JA BAARID
Etenduste vaheaegadel pakub Talveaias, Valges ja Sinises saalis, 2. rõdul asuvas Arlekiini baaris ja 0-korrusel asuvas kohvikus Colombina suupisteid ja jooke Rahvusooperi catering.
Kohvikud avatakse 1 tund enne etendust ja need on lahti kuni viimase vaheaja lõpuni. Vaheaeg möödub meeldivamalt, kui toidud/joogid on ette tellitud. Tellida saate siinsamas koduleheküljel ning tund enne etendust baarides kohapeal. Rühmatellimused palume saata e-mailile catering@opera.ee.

BINOKLILAENUTUS
Garderoobist on võimalik laenutada teatribinokkel 2 EUR eest. Tagatis 40 EUR või isikuttõendav dokument. Binokli saab laenutada alates 1 tund enne etendust ja see tuleb tagastada pärast etenduse lõppu samal päeval.

ISTMEPADJAD LASTELE
Lastele on võimalik tasuta laenutada istmepatju teatri garderoobist enne etendust ja etenduse vaheajal. Istmepatju on piiratud koguses.

SUBTIITRID
Ooperietendused esitatakse originaalkeeles ja etendustel on tavaliselt eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid (Estonia teatrisaalis). Operetid, muusikalid ja lasteetendused esitatakse eesti keeles. Võimalike subtiitrite (ka võõrkeelsete) olemasolu saate kontrollida etenduse sisu juures kodulehel.

ERIVAJADUSTEGA KÜLASTAJATELE
Rahvusooper Estonia ootab külastama ka erivajadustega inimesi, sest meie põhimõte on kohelda kõiki võrdselt.
Aastast 2016. on Estonia teater tunnustatud võrdõigusvoliniku poolt märgi SIIA SAAB vääriliseks, mis väärtustab kõigile avatud ja ligipääsetavat keskkonda.

Liikumispuudega inimestel on võimalik auto parkida mugavalt teatrimaja kõrvale G. Otsa tänava poole, kus on otse maja kõrval kaks parkimiskohta.
Ratastooliga tulles on võimalik teatrisse siseneda mööda kaldteed, mis asub peauksest vasakul küljel ning kasutada automatiseeritud elektrilist ust. Uksest pääseb mugavalt otse teatri garderoobi, samas asub ka piletikassa.

Ratastoolis külastaja saab liigelda ka saatja kaasabita. Ühelt korruselt teisele viib lift ja tasapindade ühendamiseks on kaldteed. Kenasti pääseb nii teatrisaali kui ka kohvikusse (Valgesse saali 2. korrusel ja kohvikusse Colombina 0-korrusel).

Ka Estonia restorani pääseb ratastooliga külastaja mugavalt otse maja eest restorani ustest. Sealt otse garderoobi ja restorani. Trepiastmeid vahel ei ole.

Ratastoolis külastajale leitakse parim võimalik koht teatrisaalis (ruumi on korraga 4 ratastoolile). Selleks palume tellimuse esitamisel ja piletiostul teenindajat ratastoolis külastajast informeerida. Teatris on olemas lift ja invatualett teatrimaja 0-korrusel. Kammersaali on ratastoolis ligipääs raskendatud ja seal ei ole invatualetti.

Vaegnägijatele ja pimedatele on abiks kombitavad abivahendid, näiteks punktkirjas liftisildid. Liftid on varustatud ka häälteavitusega. Lisaks on võimalus laenutada punktkirjas tiitri- ja kavaraamatut. Hetkel on tekstiraamatut ja kava saada kahele lavastusele: Verdi ooperile „La traviata“ ja Donizetti ooperile „Don Pasquale“. Punktkirjas raamatud on saadaval laenutuseks enne etendust suveniiriletist. Lisainfot saab meie piletikeskusest 683 1210 ja kohapeal enne etendust saaliteenindajatelt.

Teatri teenindav personal on lahkelt nõus alati Teid abistama. Olete oodatud!
Lisainfot saate telefonil 6 831 210 või kirjutades info@opera.ee

PILDISTAMINE JA VIDEO
Etenduste pildistamine ja audio/videosalvestamine on lubatud vaid erikokkuleppel.

SUVENIIRID
Teatri suveniirilett on avatud tund enne etendust ja vaheaegadel. Valik suveniire saadaval piletikassas selle lahtiolekuaegadel.

SUITSETAMINE
Suitsetamine ei ole teatri ruumides lubatud.