Estonia poistekoor osales rahvusvahelisel koorifoorumil

/ marion leppik

Rahvusooper Estonia poistekoor osales 27. juunist 5. juulini Põhja-Makedoonias Strugas toimunud rahvusvahelisel koorifoorumil, kus igapäevaselt osaleti nii poistekoori dirigendi Hirvo Surva kui Skopje Muusikaakadeemia õppejõu, dirigent Sasho Tatarchevski töötubades ja meistriklassides ning anti mitmeid kontserte.

Hirvo Surva tutvustas foorumil Eesti laulupidude ja koorilaulutraditsioone ning jagas oma teadmisi-kogemusi sellest, kuidas poistekooriga töötada. Koos kohalike kooridega õpiti selgeks Arvo Pärdi teosed „Solfeggio“ ja „Bogoroditse Djevo“, Pärt Uusbergi „Muusika“ ning Eduard Oja „Kangakudumise laul“.

Sasho Tatarchevski käe all sai meie poistekoor selgeks kolm kohalike heliloojate kooriteost ja ühiselt kanti kogu õpitud kava ette 2. juulil toimunud galakontserdil. Eraldi kavaga esines poistekoor 29. juunil Struga Püha Sofia kirikus ja täispikkuses kontsert anti 4. juulil Vevtšani külas asuvas õigeusukirikus.

Lisaks tutvusid poisid kohaliku kultuuriga spetsiaalselt foorumi külalistele korraldatud Põhja-Makedoonia õhtul ning nautisid vabal ajal kohalikke vaatamisväärsusi ja kaunist loodust.

Estonia poistekoori dirigendi Hirvo Surva sõnul ollakse väga rõõmsad, et poistekoor sellele foorumile kutsuti, sest rahvusvahelistel koorifestivalidel ja foorumitel osalemine on väga oluline. „Ühest küljest aitab see tutvustada meie kultuuri maailmas ning samas annab laulupoistele ja -noormeestele hea rahvusvahelise esinemiskogemuse ning võimaluse ennast täiendada,“ märkis Surva.