Estonia teatri sõber 2023 on Liina Kersna

/ marion leppik

Pühapäeval, 27. augustil toimus Tallinnas iga-aastane Estonia teatrilaat, mis meelitas tulevase juurdeehituse kohale püstitatud vabaõhusaali teatrihitte kuulama rekordilise publiku. Teatrilaada kontserdil kuulutati välja ka Estonia teatri sõbra tiitli laureaat 2023, kelleks on Liina Kersna.

Ooperimaja kõrvale püstitatud suurel välilaval toimunud tasuta kontserdil tutvustati teatri loomingulise juhi Arvo Volmeri juhatusel uuslavastusi ja rahvusooperi repertuaari kullafondi. Eelmise aasta Estonia teatri sõbra tiitli laureaat Heili Einasto aga andis teatepulga ühe 2023. aasta teatrisõbrale, kelleks sai sagedane Estonia teatri külastaja, poliitik Liina Kersna. Tiitel antakse inimesele, kes armastab väga ooperit ja balletti ning käib väga sageli Estonia teatris.

Kolmeosalise kontserdi vaheaegadel olid teisel pool maja, Estonia teatrimaja ees avatud balleti- ja ooperialad. Publik sai heita pilgu näidistreeningule, nautida vestlust Eesti Rahvusballeti uute tantsijatega ning vaadata Tallinna Muusika- ja Balletikooli õpilaste esinemist. Ooperialal tutvustasid hooaja esimest uuslavastust, Debussy ooperit „Pelléas ja Mélisande“ lavastaja Albert-André Lheureux ja kunstnik Liina Keevallik ning Arne Mikk ja Mart Mikk  esitlesid raamatut „Estonia Seltsile antud aeg“.

Teatrimaja taga toimus estoonlaste kirbuturg, kus oli müügiks palju erinevat toidu- ja teatrikraami ning käsitöökaupa. Teatrihoone Otsa tänava poolsel küljel aga olid müügil erinevatest Estonia teatri lavastustest pärit rekvisiidid ja kostüümid.

Magusate pakkumiste olid kohal ka rahvusooperi toetajad Amserv, Kalev ja Tallink. Lisaks löödi käed uue toetajaga. Nimelt alustasid Rahvusooper Estonia ja kodumaine energiaettevõte Alexela koostööd, mille eesmärk on kultuuri edendamine ja jätkusuutliku energia propageerimine. Alexela ja Rahvusooper Estonia energia- ja kultuuripartnerlus sai laadal ametliku stardi elektriauto laadimispunkti avamisega.

Laadapäeval sai soodsalt osta ka pileteid kogu hooaja etendustele ja kontsertidele – neid müüdi täna rekordilises koguses! Pileteid saab 30% soodsamalt osta veel kuni 10. septembrini.

Rahvusooper tänab nii osalejaid, esinejaid, toetajaid kui õnnelikke ostjaid.

 

Kohtume Estonias!