Harjumaa teatripreemia laureaat on Elena Brazhnyk!

/ marion leppik

Eile tähistati Rahvusooperis Estonia Harjumaa teatripäeva, mille raames kuulutas Harjumaa Omavalitsuste Liit koostöös RO Estoniaga traditsiooniliselt välja Harjumaa teatripreemia tänavuse laureaadi. 2024 euro suuruse preemia pälvis ooperisolist, sopran Elena Brazhnyk. Auhinna andsid üle Harjumaa OL esindaja Andrus Umboja ning rahvusooperi loominguline juht Arvo Volmer.

Harjumaa Omavalitsuste Liit valis tänavuse laureaadi Elena Brazhnyku teatripreemia saajaks nimirolli eest Giuseppe Verdi ooperis „Jeanne d’Arc“ ja Ynioldi rolli eest Claude Debussy ooperis „Pelléas ja Mélisande“.

Elena Brazhnyk on õppinud koorijuhtimist Kievi Riiklikus Kultuuri- ja Kunstiülikoolis (2002–2007, A. Mahrlevki ja N. Kretško klass) ja laulmist Ukraina Tšaikovski nimelises Muusikaakadeemias (2007–2012, E. Mirošnõtšnko ja I. Semenenko klass). Õpingute ajal tegi ta oma ooperidebüüdi Marfa rolliga Rimski-Korsakovi ooperist „Tsaari mõrsja“. Ta on täiendanud end Vilma Vernocchi meistriklassis. 2016. aastal debüteeris ta Rahvusooperis Estonia Gilda rolliga Verdi „Rigolettos“.

Alates 2022. aasta juulist on Elena Brazhnyk Rahvusooper Estonia solist. Rahvusooperi kevadhooajal saab auhinnatud sopranit näha-kuulata Violetta rollis ooperis „La traviata“ ning nimiosalisena ooperis „Jeanne d’Arc“.

Traditsiooniliselt on pidulikul õhtul harjumaalaste päralt ka üks rahvusooperi tipplavastusi. Tänavu nauditi Estonia uusimat muusikali „Kabaree“.

Soovime Elenale palju-palju õnne!

Foto: Tanel Meos