Joel Calstar-Fisher pälvis esitantsija nimetuse!

/ marion leppik

Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris kuulutas täna pärast hooaja viimast „Luikede järve“ etendust välja trupi uue esitantsija, kelleks on senine rahvusballeti solist Joel Calstar-Fisher!

Tänasel etendusel tantsis Joel Siegfriedi rolli ning peaosas Odette'i/Ottilie rollis oli Hollandi Rahvusballeti (2021) ja Berliini Riigiballeti esitantsija (2024) Riho Sakamoto!

Joel Calstar-Fisher õppis tantsimist Inglise Rahvusballeti Balletikoolis (2018–2021) ja Elmhursti Balletikoolis (2014–2018).  2021. aasta sügisel liitus ta Eesti Rahvusballetiga ning on olnud alates 2024. aasta jaanuarist meie rahvusballeti solist.

2018. aastal võitis ta Cecchetti nimelise auhinna ja 2024. aastal MyFitness tantsuauhinna.

Uuel hooajal saab värsket esitantsijat näha lavastustes „Korsaar“, „Pähklipureja“, „Giselle“, „Luikede järv“ ja käesoleval hooajal esietendunud algupärandis „Valgus maailma lõpust“. Kindlasti teeb ta kaasa ka 120. hooaja uuslavastustes – jälgige reklaami!

Soovime Joelile palju-palju õnne edu! Ja kriuh-va-tsiuhh!

 

Foto: Rünno Lahesoo