Käibemaksutõus rahvusooperi piletihindu ei kergita

/ marion leppik

Äsja lõppenud kalendriaastal jõudis Rahvusooperis Estonia publiku ette 6 uuslavastust. Toimus 381 etendust ja kontserti ning 153 haridusprojekti. Kokku külastas 2023. aastal rahvusooperit 164 981 inimest. 2023. aasta publikumenu annab teatrile võimaluse vaatamata 1. jaanuarist jõustunud käibemaksutõusule jätta piletihinnad samaks.

Möödunud aasta jooksul sai Estonias publikuküpseks kolm ooperit, kaks balletti ja üks tantsulavastus lastele. Lavale jõudsid ooperid „Jeanne d’Arc“, „Lohengrin“, ning „Pelléas ja Mélisande“, balletilavastused „Must / Valge“ ja „Pähklipureja“ ning lastelugu „Timbu-Limbu“.

Äsja alanud aasta tõotab samuti tulla maiuspaladerohke. Juba veebruaris esietendub kultusmuusikal „Kabaree“ (lav. AnnaKarin Hirdwall), aprillis ballett „Giselle“ (lav. Michael Pink), mille tegevus on toodud 1940. aastate sõjakeerisesse ning mais rahvusvahelise koostööprojektina lavale jõudev ooper „Madama Butterfly“ (lav. Rodula Gaitanou). Aasta esimese etenduse, 4. jaanuaril etenduva „Krahv Luxemburgi“ publikut tervitame uue aasta puhul klaasi vahuveiniga!

Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maaten: „Soovime kõigile meie külalistele head uut aastat 2024. Tulgu see edukas ja teguderohke. Me täname oma publikut ja toetajaid. Just teie abil hoiame elavana, arendame edasi ja viime laia maailma eesti rahvuslikku muusikateatrikultuuri.“

Kohtumiseni Estonias!

 

Foto: Veljo Poom