Perepäev Amservis juhatas sisse Estonia juubelinädala

/ marion leppik

Rahvusooper Estonia tähistab sel aastal 115. sünnipäeva. Teater alustas juubelinädalat perepäevaga Amservi autoteeninduses, kus kõik soovijad said teha proovisõitu ja minna uudistama teeninduse töökoda. Uue hooaja alguseks ja ümmarguse sünnipäeva märkimiseks andis Amserv rahvusooperi valdusesse kolm uut autot.

Rahvusooper Estonia direktor Ott Maaten kinnitas, et kirg oma tööd hästi teha on omane nii Eesti esindusteatrile kui ka Baltimaade ühele suurimale automüügi- ja teenindusettevõttele. “Rahvusooperit ja Amservi seob juba aastatepikkune koostöö. Amserv on olnud juba pikka aega meie ametlik autopartner ja suurtoetaja ja on äärmiselt hea meel, et sellest aastast on Amserv meie teatri peasponsor.” Vastavale lepingule kirjutasid osapooled perepäeval ka alla.

Maateni sõnul hindab teater pikaajalist suhet Amserviga väga kõrgelt ning teatripere on selle pika ja viljaka koostöö eest erakordselt tänulik. „Amservi sõidukid aitavad estoonlastel – solistidel, tantsijatel, tehnikutel – sujuvalt liikuda erinevate esinemispaikade vahel nii Eestis kui ka väljaspool kodumaad. Lisaks on sõidukid suureks abiks igapäevases töös nii maja teenindamisel kui logistika korraldamisel teatri erinevate tootmisüksuste vahel,“ tõi Maaten välja. Järgmised sõidud toimuvad juba lähiajal: 19. oktoobril antakse Põlvas etendus lavastusega „Operetikuningas Imre Kálmán“ ning 4. novembril vuravad uued sõidukid Rakverre, et etendada seal „Minu veetlevat leedit“.

Amservi koostöö Estoniaga ulatub juba enam kui kahte kümnendisse. “Ühisest soovist alguse saanud koostöö eesmärk on olnud pakkuda Amservi poolt Toyota autodega panustamist, selleks et Estonia saaks omalt poolt jällegi rahvale pakkuda seda, milles estoonlased on parimad - võrratuid elamusi ja kustumatuid kogemusi,” selgitas Amserv Grupi finantsjuht Tõnu Vanajuur.

Vanajuure sõnul on Amservi töötajad suured kultuurihuvilised. “Oleme teinud Amserviga meeskondlikke teatriskäike ning korraldanud Estonias üritusi ka oma töötajate lastele ja peredele,” lisas Vanajuur, “Seekord kutsusime teatripere hoopis endale külla ja loodame, et neil oli huvitav näha meie ettevõtte köögipoolt.”

Perepäeval andis Amserv Estonia teatrile üle 3 uut Toyota sõidukit, et esinejad ka edaspidi õigel ajal vajalikkus koosseisus soovitud sihtpunkti jõuaksid: Estonia teater sai oma käsutusse kaks uhiuut Toyota Proace City Verso kaubikbussi ning ruumika seitsmekohalise linnamaasturi Toyota Highlander,  mis  põhineb kaasaegsel hübriidtehnoloogial. "Kõik autod on võimsad ning äärmiselt mahukad, et vedada ära piisavalt esinejaid kui ka vajadusel hoopis mõned esinemistarvikud ja tehnika," kirjeldas Tõnu Vanajuur.

Teatriperel oli võimalik teha kohe uute autodega ka proovisõitu, samuti minna uudistama töökotta, kus toimusid parandus- ja hooldustööd, ja proovida ka ise mõnel töölõigul kätt.

Sünnipäeva puhul perepäeva pidanud Rahvusooper Estonia saab 16. septembril 115-aastaseks ning alustas äsja 116. hooaega. Juubelinädalal toob teater publiku ette oma repertuaariparemiku. Vaadata saab muusikali „Viiuldaja katusel“, koomilist ooperit „Figaro pulm“, uhiuut operetti „Lõbus lesk“, multimeediaballetti „Alice Imedemaal“ ning sürrealistlikku, nii ooperit kui balletti ühendavat lavastust „Ravel:Ravel“. Etenduste vaheajal on võimalik ennast spetsiaalselt teatri juubeliks loodud fotoseina taustal pildile jäädvustada, lisaks on oodata veel teisigi üllatusi.