Rahvusooperi peadirektor Ott Maaten valiti Opera Europa nõukokku

/ marion leppik

Täna Viinis toimunud Euroopa ooperimajade võrgustiku Opera Europa üldkogul valiti Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maaten järgmiseks kolmeks aastaks nõukogu liikmeks.

Opera Europa on juhtiv professionaalsete ooperiteatrite ja -festivalide katusorganisatsioon, kuhu kuulub tänaseks üle 230 liikme 44 riigist ning organisatsiooni peakorter asub Brüsselis. Rahvusooper Estonia on ainus Eesti institutsioon, kes on Opera Europaga ühinenud ning kuulumine selle juhtorganisse annab rahvusooperile võimaluse aktiivsemalt tutvustada eesti kultuuri rahvusvahelisel areenil. Samuti aitab see senisest veelgi tulemuslikumalt viia ellu rahvusooperi seaduses sätestatud eesmärki osaleda muusikateatrite rahvusvahelises koostöös ning tutvustada oma lavastusi, lauljaid, tantsijaid ja muusikuid välismaal.

Ott Maateni sõnul ei ole ooper kui kunstivorm oma tähtsust kaotanud. Pigem vastupidi: tänasel keerulisel ja muutlikul ajal on üha enam tunda inimeste soovi kaunite, sügavate emotsioonide järele. „Selles kontekstis on oluline, et Eesti saab panustada mõtte, sõna ja nõuga Euroopa ooperimajade katusorganisatsioonis,“ märkis Maaten.

Lisaks peadirektor Ott Maateni valimisele Opera Europa nõukokku oli Viinis esindatud ka Rahvusooper Estonia ligipääsetavuse ja publikuhariduse meeskond ning haridustöö juht Tuuli Potik pidas ettekande koostööst erinevate ühiskonnagruppidega, mis rahvusooperis on igapäevane tegevus, ent paljude teiste maade ooperiteatrites alles uudne.

Fotol Opera Europa president Karen Stone ja nõukogu liige, Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maaten (foto Rein Mikk).