Uued osatäitjad Tubina/Kesleri balletis "Kratt"

/ marion leppik

Laupäeval, 20. veebruaril jõuab 43. korda publiku ette Eduard Tubina ballett "Kratt" Marina Kesleri lavastuses. Esmakordselt astuvad üles William Newton Peremehe rollis, Marcus Nilson Sulase rollis ning Ketlin Oja Peretütrena. 26. veebruari "Krati" etendusel aga on Peretütre rolli võimalik esmakordselt näha Anna Robertat. 

William Newton on omandanud tantsuhariduse New Albany Balletis ja Houstoni Balletiakadeemias Claudio Munozi ja Andrew Murphy juhendamisel. Ta liitus Houstoni Balletiga 2009. aastal, BalletMetiga 2017. aastal ning Eesti Rahvusballetiga 2020. aastal. 

Marcus Nilson ja Ketlin Oja on mõlemad lõpetanud Tallinna Balletikooli. 2017. aastal võitis Marcus George Balanchine Kutaisi International Choreographic Festivali grand prix. Ketlin aga pälvis 2020. aastal Harjumaa teatripreemia 2019. aasta loominguliste saavutuste ja rollisoorituste eest.

Anna Roberta lõpetas Tallinna Balletkooli 2017. aastal kiitusega ning on samast aastast Eesti Rahvusballeti tantsija. Ta on tunnustatud mitmete rahvusvaheliste auhindadega: Grand Prix ja I koht balletikonkursilt Liepajas ja III koht Tallinna Rahvusvaheliselt Balletikonkursilt. 2020. aastal pälvis ta Rahvusooper Estonia kolleegipreemia ja Eesti Postimees märkis Anna Roberta ära Tõusva tähena „100 nägu“ nimekirjas.