Rahvusvaheline näitus Maurice Maeterlincki radadel

/ marion leppik

Rahvusooperis Estonia avati eile rahvusvaheline koostöönäitus, mis toob publiku ette belgia kultuskirjaniku Maurice Maeterlincki draamateksti „Pelléas ja Mélisande“ sünniloo ning jõudmise erinevate teatrite lavadele nii Eestis kui mujal maailmas, nii draamateose kui prantsuse helilooja Claude Debussy samanimelise ooperina. Näitusel on eksponeeritud haruldased esemed erinevatest muuseumidest ja arhiividest nii Eestis, Belgias kui Prantsusmaal, väljapanek jääb avatuks rahvusooperi jalutuskoridorides ning on kättesaadav kõigile Estonia teatri külastajatele.

22. septembril rahvusooperis esietenduvat Debussy ooperit „Pelléas ja Mélisande“ pole Eestis varem lavastatud. Sel puhul toovad Rahvusooper Estonia, Prantsuse Instituut, Brüsseli kirjandusarhiiv ja -muuseum ning Wallonie-Bruxelles Internationale publikuni temaatilise näituse, kus huvilistel on võimalik oma silmaga muu hulgas näha nii kuulsa kirjaniku päevaraamatut, kostüüme, kavandeid, maketti tema tekstidele loodud erinevate Eesti ja välismaa teatrite lavastustest, Maeterlincki naise Georgette Leblanci kirja, fotosid kui palju muud põnevat.

Väljapanek pärineb La Monnaie' ooperi, Brüsseli kirjandusarhiivi ja -muuseumi ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogudest. Näituse kuraator on Ulla Kihva

 

Foto: Tõnis Tõnström