Täna esietendub „Orpheus põrgus“

/ marion leppik

Reedel, 30. septembril jõuab Rahvusooper Estonia lavale J. Offenbachi operett „Orpheus põrgus“ Liis Kolle lavastuses. Muusikajuht on Arvo Volmer, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Reili Evart, valguskunstnik René Liivamägi ja koreograaf Dmitri Harchenko.

Eurovisiooni lauluvõistlusele tuule alla tegev rütmikas ja fantaasiarikas muusika ning võimalus pakkuda publikule nauditavat vaatemängu, on toonud kuratliku operetikomöödia „Orpheus põrgus“ üle pika aja taas Estonia repertuaari. Muusikute „eluraskusi“ parodeerivas operetis on publikule hulgaliselt äratundmisrõõmu (nt kuulus kankaan) ja see pakub rohkelt vaatemängulisi laulu- ja tantsunumbreid.

Lavastaja Liis Kolle: „Kui „Orpheus põrgus“ 1858. aastal esietendus, šokeeris see suuremat osa ühiskonnast, kuna heitis nalja Euroopa kultuuri alustalade üle. Luban, et nalja saab ka septembris 2022! Mille üle, see selgub juba saalis.“ Lavastaja sõnul eeldavad mitmed rollid artistidelt võrdset võimekust nii laulmises kui sõnalises osas ning on osatäitjatele loominguliselt põnevaks väljakutseks.

Nimiosas Heldur Harry Põlda ja Oliver Kuusik (külalisena), teistes rollides Kristel Pärtna, Elina Nechayeva (külalisena), Reigo Tamm, Mati Turi (külalisena), Annaliisa Pillak (külalisena), Juuli Lill, Kadri Nirgi, Carol Männamets, Janne Ševtšenko, Helen Lokuta, Karis Trass, Heli Veskus, Kadri Kõrvek, Tamar Nugis, Rauno Elp, René Soom, Aare Kodasma, Merit Kraav, Maria Leppoja, Mart Madiste, Mehis Tiits, Aule Urb, Triin Ella, Mart Laur, Tambet Kikas, Maris Liloson, Olga Palamartšuk, Rein Saar, Tiit Kaljund, Merje Uppin, Merilin Taul, Tiit Kaljund, Priit Kruusement ning rahvusooperi koor ja orkester.