Operetid / Muusikalid

Orpheus põrgus

Offenbachi rütmikas ja fantaasiarikas muusika koos lauludega, mis võiksid tänapäevalgi seljatada kõik Eurovisiooni hitid, tekstiautorite Hector Crémieux’ ja Ludovic Halévy vaimukus ning puändirikkus ja võimalus pakkuda publikule nauditavat vaatemängu on toonud kuratliku operetikomöödia „Orpheus põrgus“ ikka ja jälle mängukavva.

Kestus 2 h 35 min, üks vaheaeg

Põrgulik komöödia taevaliku muusikaga!

Enne esietendust on huvilistel võimalus kohtuda „Orpheus põrgus“ lavastaja Liis Kolle ja kostüümikunstnik Reili Evartiga eksklusiivses vestlusringis „Rambipalavik enne esietendust“

Uksed avatakse kell 17.00 ja vestlusring algab kell 17.30. Üritusele on oodatud kõik huvilised, 35-euroses piletihinnas on koha broneering restoranis ja temaatilised toidud-joogid. Kohapeal on saadaval uuslavastuse kavalehed.

Lisainfo ja broneerimine aadressil catering@opera.ee ja telefonil 512 1854

 

2. oktoobril kell 16.00 toimub uuslavastuse tasuta infotund Estonia restoranis. Vestlust lavastaja Liis Kolle ning kostüümikunstnik Reili Evartiga viib läbi Helen Lepalaan. Olete oodatud!

 

Eesti keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega

Offenbachi rütmikas ja fantaasiarikas muusika koos lauludega, mis võiksid tänapäevalgi seljatada kõik Eurovisiooni hitid, tekstiautorite Hector Crémieux’ ja Ludovic Halévy vaimukus ning puändirikkus ning võimalus pakkuda publikule nauditavat vaatemängu on toonud kuratliku operetikomöödia „Orpheus põrgus“ ikka ja jälle mängukavva.

Kes on see pagana Orpheus ja miks mind peaks huvitama see, mida ta põrgus tegi või ei teinud ja kuidas ta sinna üldse sattus? Samas, põrgu on ju omamoodi huvitav, koht, kus tõenäoliselt keegi teatrikülastajatest pole käinud. Miks siis mitte pakkuda sellest salapärasest pahelise kuulsusega paigast muusikalist ja mängulist versiooni, mille puhul  lugupeetud publikul pole mugavalt toolis istudes vaja karta mulisevasse katlasse viskamist.

Lugu iseenesest on lihtne ja ainult pisut üleloomulik: oma laulu ja lüüramänguga kõiki lummanud müütilisest Orpheusest on saanud viiuliprofessor, kes – ah! – kaotab oma naise Eurydike õnnetuse läbi ning läheb teda jumalatelt tagasi nõudma. Ainult et Offenbachil ta ei tee seda vabatahtlikult, sest tahab naisest hea meelega lahti saada ning ka tollel on kõrvalsuhe naabrimehega, kes osutub allilma valitsejaks Plutoks – seega sureb Eurydike ülimeelsasti, et tollega kaasa minna. Orpheust sunnib kangelaslikku retke ette võtma tegelane nimega Avalik Arvamus, kes jälgib nii müüdist kui moraalireeglitest kinnipidamist. Kuid enne allilma suundumist otsivad nad naist Jupiteri juurest, misläbi peajumal noorema venna vallutusest teada saab ning teda hoopis endale ihaldama hakkab. Ka Eurydikele pole positsioonikam jumal vastumeelt. Siiski juhtub nii, et ilma jäävad mõlemad ning naine jääb hoopis veinijumal Bacchuse juurde, mis ei paista teda samuti morjendavat. Nagu ka kedagi teist, sest kõlab aegumatult tujutõstev kankaan, mille saatel kõik tantsu vihuvad, Avalik Arvamus teiste seas.

 

Lavastaja Liis Kolle

 

Osades

Orpheus, viiuliõpetaja: Oliver Kuusik, Heldur Harry Põlda

Eurydike, tema naine: Elina Nechayeva, Kristel Pärtna

Aristaios/Pluto, allilma jumal: Reigo Tamm, Mati Turi

Avalik Arvamus: Juuli Lill, Annaliisa Pillak

Cupido, trikke täis armastusjumal: Carol Männamets, Kadri Nirgi, Janne Ševtšenko

Venus, armastusjumalanna: Helen Lokuta, Karis Trass

Diana, viljakuse ja jahijumalanna: Kadri Kõrvek, Heli Veskus

Jupiter, peajumal: Rauno Elp, Tamar Nugis

Mercurius, kaubandus- ja kasujumal: Aare Kodasma, René Soom

Minerva, tarkuse ja kunstnike jumalanna: Merit Kraav, Maria Leppoja

John Styx, Pluto teener: Mart Madiste, Mehis Tiits

Juno, peajumalanna, Jupiteri abikaasa: Triin Ella, Aule Urb

Mars, sõjajumal: Tambet Kikas, Mart Laur

 

Kaasa teevad Rahvusooper Estonia koor, orkester ja mimansiartistid.

Lavastaja

Liis Kolle

Muusikajuht

Arvo Volmer

Dekoratsioonikunstnik

Jaagup Roomet

Kostüümikunstnik

Reili Evart

Valguskunstnik

Rene Liivamägi

Koreograaf

Dmitri Harchenko

Dirigendid

Jaan Ots

Kaspar Mänd

neljap.

06. oktoober 2022 19:00

Toimumise ajad

neljap.

06. oktoober 2022 19:00

laup.

08. oktoober 2022 19:00

reede

04. november 2022 19:00

neljap.

08. detsember 2022 19:00

neljap.

29. detsember 2022 19:00

laup.

14. jaanuar 2023 19:00

reede

27. jaanuar 2023 19:00

reede

17. märts 2023 19:00

neljap.

06. aprill 2023 19:00 Harjumaa teatripäev!

neljap.

04. mai 2023 19:00

laup.

10. juuni 2023 19:00