Uued esitantsijad: Laura Maya ja William Newton

/ marion leppik

Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris kuulutas täna õhtul pärast „Giselle’i“ etendust välja trupi uued esitantsijad, kelleks on senised rahvusballeti solistid Laura Maya ja William Newton.

Laura Maya alustas tantsuõpinguid Antwerpeni Kuningliksu Balletikoolis (2006–2014) ja omandas bakalaureusekraadi Müncheni Muusika- ja Teatrikooli Balletiakadeemias (2016). Ta on töötanud mitmetes teatrites, sh Flandria Kuninglikus Balletis, Landestheater Linzis ja Baieri Riigiballetis. Aastal 2018 liitus ta Eesti Rahvusballeti trupiga ning aastal 2020 sai temast rahvusballeti solist.

Laura Maya on pälvinud mitmeid tunnustusi, sh pronksmedali Biarritzi rahvusvahelisel klassikalise tantsu konkursil (2012), IV auhinna Tanzolymp võistlusel Berliinis ning Londoni Kuningliku Balleti suvekursuste eripreemia aastatel 2012, 2013 ja 2014. Aastal 2020 oli ta Eesti teatri aastaauhindade nominent, 2021. aastal pälvis Estonia Seltsi fondi Klaudia Maldutise nimelise auhinna ning 2024. aastal MyFitnessi tantsuauhinna.

William Newton omandas tantsuhariduse USA-s New Albany Balletis ning Houstoni Balletiakadeemias Claudio Munozi ja Andrew Murphy juhendamisel. Ta liitus Houstoni Balletiga 2009. aastal, BalletMetiga 2017. aastal ning Eesti Rahvusballetiga 2020. aastal.

Newton pälvis 2024. aastal Eesti teatri aastaauhinna Eesti Rahvusballetis loodud rollide eest: Vronski lavastuses „Anna Karenina“, Stanley lavastuses „Tramm nimega Iha“, Mees lühiballetis „Open Door“ ja adagio lühiballetis „Suite en blanc“ lavastuses „Must/Valge“, Dietz von Egloff lavastuses „Õhtused majad“ ning Pähklipureja-prints lavastuses „Pähklipureja“.

Kriuh-va-tsiuhh!

Foto: Laura Maya ja William Newton lavastuses „Korsaar“ (fotograaf Rünno Lahesoo)