Laura Maya

Laura Maya

(esitantsija)

HARIDUS JA TÖÖ
Laura Maya y Rosiers alustas tantsuõpinguid Antwerpeni Kuningliksu Balletikoolis (2006–2014). Bakalaureusekraadi omandas ta Müncheni Muusika- ja Teatrikooli Balletiakadeemias (2016). Laura Maya on töötanud mitmetes teatrites, sh Flandria Kuninglikus Balletis, Landestheater Linzis ja Baieri Riigiballetis. Aastal 2018 liitus ta Eesti Rahvusballeti trupiga. Aastast 2020 on ta samas solist ja aastast 2024 esitantsija.

TUNNUSTUS
Biarritzi rahvusvahelisel klassikalise tantsu konkursil (2012) võitis ta pronksmedali. Tanzolymp võistlusel Berliinis võitis ta IV auhinna ja stipendiumi Müncheni Balletiakadeemia, Goh Balletiakadeemia (Vancouver) ja Washingtoni Balleti kursustele (2014). Londoni Kuningliku Balleti suvekursustel sai ta eripreemia aastatel 2012, 2013 ja 2014. Aastal 2020 oli ta Eesti teatri aastaauhindade nominent balleti kategoorias nimirolli eest Schiavoni balletis „Alice Imedemaal“, peaosa eest Prokofjevi balletis „Romeo ja Julia“ ning Stella rolli eest Meckleri/Ochoa/Salemi balletis „Tramm nimega Iha“. 2021. aastal pälvis ta Estonia Seltsi fondi Klaudia Maldutise nimelise auhinna. Laura Maya on MyFitness tantsuauhinna 2024. laureaat.

MEELDEJÄÄV HETK BALLETIS
Nimirolli tantsimine balletis „Alice Imedemaal“. Lavastusprotsess koreograaf Gianluca Schiavoni käe all on minu senise tantsijakarjääri kõige nõudlikum, põnevam ja rahuldust pakkuvam. Nägime palju vaeva ning lavale jõudes nautisin igat hetke ja lustisin täiega. Sooviksin temaga tulevikus veel koostööd teha.
 
REPERTUAAR

Anna Karenina (Kesleri „Anna Karenina“)
Lumivalgeke (Harangozo „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“
Julia (Prokofjevi „Romeo ja Julia“)
Alice ja Kiil (Schiavoni „Alice Imedemaal“)
Stella ja noor Blance (Meckleri/Ochoa/Salemi „Tramm nimega Iha“)
Sinilinnu pas de deux, Suuremeelsusehaldjas ja Punamütsike (Tšaikovski „Uinuv kaunitar“)
Pas de trois, Väike luik ja Vene tants (Tšaikovski „Luikede järv“)
Lumekuninganna ja Klara (Tšaikovski „Pähklipureja“)
Talurahva pas de deux (Adami „Giselle“)
Kuradi käsilane (Tubina „Kratt“)
Neiu roosas (Kase/Steineri/Mölderi „Louis XIV – kuningas Päike“)
Fastrade (Härmi „Õhtused majad“)
Gamzatti (Minkuse „Bajadeer“)
Medora, odalisk (Adami „Korsaar“)
Pas de trois (Lifari „Suite en blanc“)
Klara (Tšaikovski „Pähklipureja“)
Giselle (Adami „Giselle“)