Kaunid teosed kammermuusika varasalvest
KAMMERMUUSIKA RAHVUSOOPERIS
Õukondadest ja salongidest pärinev kammermuusika traditsioon pakub võimaluse kuulata muusikat intiimsemas keskkonnas ning loob muusikute ja publiku vahele erilise sideme. 117. hooajal alustanud kammerkontsertide sari jätkub, tuues publikuni kauneid teoseid kammermuusika varasalvest.
Kammerkontsertide kuraator on Andreas Lend.
PÄIKESELOOJANGU SERENAAD
9. oktoobril 2025 Rahvusooper Estonia kammersaalis
Kontserdil ettekandele tulevad lood viivad meid läbi õrna igatsuse, kadunud armastuse ja öiste linnatänavate kõlade. Iga teos loob unikaalse õhkkonna, kus ühinevad loojangu romantika ja melanhoolia, lummusesse, kus muusika kõlab kui õrn soojus ja valgus, mis kaob õhtutaevasse. Kõlavad Erki-Sven Tüüri keelpillikvartett nr. 2 „Lost Prayers“ (Kadunud palved), Ottorino Respighi „Il tramonto“ (Päikeseloojang), Giacomo Puccini „Crisantemi“ (Krüsanteemid) ja Luigi Boccherini keelpillikvintett „La musica notturna delle strade di Madrid“ (Madridi tänavate öine muusika) C-duur op. 30 nr. 60 G. 324. Esitavad Kadri Kõrvek (sopran), Maria Goršenina (viiul), Adrian Bravo Lopez (viiul), Karin Sarv (vioola), Kristjan Saar (tšello), Ekke Rainer Arndt (tšello).
HINGEPÕHJANI: SCHUMANN JA BRAHMS
27. novembril 2025 Rahvusooper Estonia kammersaalis
„Hingepõhjani: Schumann ja Brahms“ on muusikaline rännak läbi kahe suurmeistri loomingulise maailma. Kontsert algab Schumanni meisterlikult õrna „Adagio ja Allegroga“ As-duur, op. 70, mis viib rahuliku melanhoolia kaudu elujõulisesse ja rõõmsasse liikumisse. Kolm lied’i romantilisest tsüklist „Frauenliebe und -leben“ op. 42 jutustavad naise elust armastuses ja pühendumuses, alates esimesest kohtumisest kuni elu lõpuni. Järgnevalt viib Brahms meid meisterliku klarnetitrio a-moll, op. 114 kaudu õrna ja kirglikult intensiivsesse tunnetemaailma. Kontserdi lõpetuseks kõlab Brahmsi nostalgiline ja rahulik „Gestillte Sehnsucht“ op. 91 nr. 1, mis toob endaga meelerahu. Esinevad Aule Urb (metsosopran), Edmunds Altmanis (klarnet), Andreas Lend (tšello), Jaan Ots (klaver).
EESTI PUHANG
19. veebruaril 2026 Rahvusooper Estonia kammersaalis
Kontserdil kõlavad Eesti heliloojate teosed, mis peegeldavad meie rahvuslikku identiteeti, ajalugu, kodumaa hinge ning looduspilte. Solistina astub üles tenor Heldur Harry Põlda, keda saadab rahvusooperi orkestri kuue tšellisti jõuline ja võimas kõla. Muusika on pühendatud Eesti vabadusele ja kultuurile, pakkudes kuulajatele helielamuse, mis kutsub mõtlema rahvuse kestvusele ja igavikule. Kontsert toimub Eesti Vabariigi aastapäeva eel, andes sooja ja tähendusrikka alguse sellele olulisele tähtpäevale.
JOHANN SEBASTIAN BACH: „GOLDBERGI VARIATSIOONID“ KOLMES KUUES
19. märtsil 2026 Rahvusooper Estonia kammersaalis
Johann Sebastian Bachi „Goldbergi variatsioonid“ BWV 988 on klassikalise muusika üks suurteoseid, mille esitamiseks on seekord valitud unikaalne formaat. Kontsert pakub kuulajale võimaluse kogeda Bachi meistriteost läbi kolme erineva helikeele, luues värvika ja kaasahaarava muusikalise rännaku. Iga variatsioon kõlab värske ja elava tõlgendusena, pakkudes uut elamust iga koosseisu puhul.
Esinevad:
Auli Teppo (klaver)
Puupuhkpillide trio:
Ingely Laiv-Järvi (oboe)
Kristi Volmer (inglissarv)
Francesco Pio Russo (fagott)
Keelpillide trio:
Arvo Leibur (viiul)
Madis Järvi (vioola)
Andreas Lend (tšello)
TUMEDAD KÕLAD JA VÕLUD: VOLBRIÖÖ JUTUD JA LEGENDID
30. aprillil 2026 Rahvusooper Estonia kammersaalis
Kontsert viib kuulajad müstilisse maailma, kus kõlavad nõiduslikud meloodiad ja salapärased lood. Ellu ärkavad tavapärasest tumedam repertuaar ning legendid. Õhtu jooksul kohtame hingede maailma, kus surm, armastus ja nõidus põimuvad üheks. Muusikud koos jutuvestjaga loovad öise atmosfääri, viies kuulajad volbriöö salapärasesse universumisse. Esinevad Kristel Pärtna (sopran), Juuli Lill (metsosopran), Priit Volmer (bass), Jaanika Rand-Sirp (klaver), Piret Kutser (jutuvestja).
Toimumise ajad
neljap.
neljap.
neljap.
neljap.
neljap.