Ooperid

Orphea in Love

Olete oodatud osa saama eksklusiivsest Axel Ranischi muusikafilmi „Orphea in Love“ esilinastusest Rahvusooperis Estonia. Filmi peaosas on noor ja andekas Eesti sopran Mirjam Mesak.

Filmi kestus 1 h 47 min

Axel Ranischi muusikafilm

Eesti esilinastus:

ORPHEA IN LOVE

Režissöör Axel Ranisch
Osatäitjad: Mirjam Mesak, Guido Badalamenti, Ursula Werner, Galeano Salas, Heiko Pinkowski, Ursina Lardi, Christina Große, Serge Dorny, Tim Oliver Schultz, Christian Steiffen jt

Saksamaa 2022, 107 minutit

Piletihind: 15 €

Olete oodatud osa saama eksklusiivsest Axel Ranischi muusikafilmi „Orphea in Love“ („Armunud Orphea“) esilinastusest Rahvusooperis Estonia. Filmi peaosas on noor ja andekas Eesti sopran Mirjam Mesak. Enne linastust on võimalik küsida autogrammi ning pärast seanssi intervjueerib Neeme Raud Mirjam Mesakut ja režissöör Axel Ranischit.

„Orphea in Love“ on lugu Orpheast, noorest lauljast, kes töötab kõnekeskuses. Ta armub vargasse, kes sureb autoõnnetuses. Orphea saab sarnaselt Orpheusele oma kallima allilmast tagasi tuua ja nagu Glucki ooperis on ka sellel filmil õnnelik lõpp, kuid teistsugune tempo kui ooperitel tavaliselt. Nagu vanas heas ooperis, näib muusika alati algavat siis, kui aeg seisma jääb, ja tegelased tõmbuvad endasse, et põgeneda oma unenäomaailma.

„Orphea in Love“ on magus austusavaldus ooperile ja armastusele, jutustades samal ajal oma lugu, ühendades realismi ja kitši, mis on mõnes mõttes sama lähedal Flashdance’ile kui Gluckile või Puccinile.

Produtsent: EuroArts Music, schöne neue filme & SEHR GUTE FILME koostöös BR/Arte, Bayerische Staatsoper, SHOOTnPostiga

Mirjam Mesak: „Mul on nii hea meel, et see mulle väga südamelähedane film jõuab lõpuks ometi ka Eesti vaatajateni! See projekt sai alguse juba aastal 2020, kui sain kõne režissöör Axel Ranischilt. Keset lokkavat pandeemiat alustasime vestlusi filmi stsenaariumi osas ning minu suureks heameeleks oli Axeli soov, et minu karakter selles filmis oleks Eesti tüdruk, kelle nimeks sai hiljem Nele Tamm. Selles filmis on natukene mind, natukene Eestit, natukene ooperit ja kohe kindlasti väga palju armastust!“

AJAKAVA

18.00 Avatakse uksed, baarid ja kohvikud
18.15 Autogrammide jagamine Valge saali ees
19.00 Film
20.50 Neeme Raua intervjuu Mirjam Mesaku ja Axel Ranischiga

OSALEMINE FESTIVALIDEL JA TUNNUSTUS:

  • Septemberfest Baieri Riigiooperis Münchenis (esilinastus)
  • 56. rahvusvaheline filmifestival Hofer Filmtage
  • 52. rahvusvaheline Rotterdami filmidestival (rahvusvaheline esilinastus)
  • 32. Cottbusi filmifestival
  • 44. Biberacheri filmifestival
  • 32. Lüneni kinofestival
  • 16. Ahrenshooperi filmiööd
  • Curaçao rahvusvaheline filmifestival, 2023
  • Grand Prix Praha rahvusvahelisel telefestivalil, 2023
  • Nominatsioon kriitikuteauhinnale, 2024 (Preis der deutschen Schallplattenkritik)

Toimumise ajad

teisip.

11. juuni 2024 19:00 Esilinastus