Balletid

Tantsib Sergei Upkin

Selle hooaja rahvusvahelise tantsupäeva gala on pühendatud Estonia kauaaegsele esisolistile, Sergei Upkinile, kes sel hooajal paneb punkti oma tantsijakarjäärile.

Rahvusvahelise tantsupäeva gala

Dirigendid: Arvo Volmer, Mikk Murdvee
Koreograafid: Sergei Upkin, Triinu Upkin
Eesti Rahvusballett ja Rahvusooper Estonia orkester

Selle hooaja rahvusvahelise tantsupäeva gala on pühendatud Estonia kauaaegsele esisolistile, Sergei Upkinile, kes sel hooajal paneb punkti oma tantsijakarjäärile. 25 aasta jooksul on Upkin loonud üle kolmekümne rolli nii Eesti kui ka välismaa teatrites ning toonud talle ohtralt tunnustust nii kodu kui ka külalispubliku ees. 

 „Sergei Upkin on suurepärane prints, kes sooritab kauneid tantsuliine ja hüppeid“. (Auli Räsänen, „Pähklipureja Tallinnast“, Helsingin Sanomat, 19. XII 2004)

„Sergei Upkini jõuline tants hoiab vaataja pidevas pinges, nagu ta ise on vibunöörina pingul [---]“. (Jürgen Rooste, „Kuidas tantsida Raskolnikovi?“ , Eesti Päevaleht, 12. XII 2011)

„Sergei Upkin tantsib enesestmõistetava voolavuse ja nõtkusega“. (Heili Einasto, „Lumivalgeke koos tulevärgiga“, Postimees, 4. II 2008)

„Sergei Upkin pälvis vaieldamatu esikoha Premio Roma tantsuvõistlusel, näidates oma suurepärast tantsutehnikat Grand pas Classique’is“. (Dance Europe, august/september 2003).

Tantsupäeva gala esimeses vaatuses on publikul võimalus osa saada Sergei Upkini lavastatud Stravinski lühiballetist „Kaardimäng“ („Jeu de cartes“), mis toob lavale pokkerimängu tantsukeeles, kus Jokkeri kaart mängib ümber nii mõnegi saatuse. Kuid kas Jokker ise on võitmatu? Lisaks näeb Triinu Upkini lavastatud Romeo ja Julia lugu Tšaikovski samanimelisele orkestriteosele. Gala teises osas heidame pilgu Sergei Upkini säravale karjäärile tantsijana – laval on Upkini lemmiknumbrid, mida esitavad nii Eesti Rahvusballeti tantsijad, külalisesinejad kui ka Sergei ise.


 

Toimumise ajad

reede

25. aprill 2025 19:00 Rahvusvahelise tantsupäeva gala

pühap.

27. aprill 2025 12:00 Rahvusvahelise tantsupäeva gala