Turvalise teatrikülastuse ABC

/ marion leppik

Soovime oma publikule pakkuda lisaks suurepärastele teatrielamustele ka turvalist teatrikülastust. Seepärast lähtume oma tegevuses kehtivast seadusandlusest ja terviseameti soovitustest ning palume järgida alltoodud juhiseid.

Valitsuse otsuse kohaselt on alates 9. augustist igal täisealisel teatrikülastajal kohustus esitada tõend vaktsineerimiskuuri läbimise, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta (PCR testitulemus kehtib 72 tundi ja antigeenitesti oma 48 tundi).

NB! Pileti ostnud teatrikülastajail on võimalik teha Confido testimispunktides (mitte kiirkliinikutes!) antigeeni kiirtest soodushinnaga 17 eurot. Sooduskoodi saamiseks tuleb teatripileti omanikul saata vastav sooviavaldus aadressil kassa@opera.ee. Antigeeni kiirtestile saab sobivasse testimispunkti aja broneerida siin ning lahter sooduskoodi sisestamiseks asub broneerimisvormi lõpus. Estonia teatrile lähim testimiskoht on Confido Viru keskuse vastuvõtupunkt. QR-koodiga testitulemuse saab kätte juba 30 minutiga.

Palume kõigil täisealistel esitada enne etendust saaliteenindajale vastav tõend koos isikut tõendava dokumendiga. NB! Kohapeal testimisvõimalus puudub. Lisainfo vaktsineerimis-, läbipõdemis- ja testitõendi kohta: https://www.kriis.ee/et/vaktsineerimistoend

Juhul kui inimene ei soovi oma nakkusohutust tõestada, siis ei ole tal õigust teatrietendustel osaleda. Korraldajal ei ole kohustust ka sel juhul piletiraha tagastada. Õiguslik alus: VÕS § 101 lõige 3.

Ilma tõendita etendusele ei pääse. Hiljemalt 7-päevase etteteatamise korral vahetame piletid ringi. Piletite vahetamiseks võtke meiega ühendust aadressil estonia@opera.ee ning teatage ostetud piletitel olev etenduse kuupäev, oma kohad saalis ja uus valitud kuupäev. Pileteid tagasi ei osteta ning etenduse päeval ja pärast etenduse toimumist ei ole neid ka võimalik ümber vahetada.

Piletilevist ostetud piletitega tegeleb Piletilevi. Lisainfo: info@piletilevi.ee

• Soovitame saabuda varakult, et vältida tunglemist ning hoida piisavat vahet teiste teatrikülastajatega. Teatrimaja on avatud tund enne etendust.
• Palume nii teatrimajja kui kohvikutesse sisenedes desinfitseerida käed. Vastavad vahendid leiate uste kõrvalt.
• Soovitame kohviku külastamiseks teha eelnevalt vaheajatellimus. Nii väldite järjekordi, internetist tellides on mitmed tooted 20% soodsamad, samuti  saate osa laiemast tootevalikust.
Vaheaja saabudes ja etenduse lõppedes soovitame ka saalist lahkuda hajutatult. Kui teil pole kiire, tasub saalist väljumisega oodata. 
• Palume haigusnähtudega inimestel püsida kodus. Haiguse korral on võimalik pileteid ümber vahetada etenduse päeval kuni kl 12 kassa telefonil 6831 210.