Kontserdid

Kammermuusika rahvusooperis

Intiimne muusikaelamus loob erilise sideme muusikute ja publiku vahel ning toob kuulajateni kauneid teoseid kammermuusika kullafondist.

Kestus u 1 h

Kaunid teosed kammermuusika varasalvest

KAMMERMUUSIKA RAHVUSOOPERIS

Õukondadest ja salongidest pärinev kammermuusika traditsioon pakub võimaluse kuulata muusikat intiimsemas keskkonnas ning loob muusikute ja publiku vahele erilise sideme. 117. hooajal alustanud kammerkontsertide sari jätkub, tuues publikuni kauneid teoseid kammermuusika varasalvest.

Kammerkontsertide kuraator on Ave Wagner.
 

SÜGISTERVITUS
3. oktoobril 2024 Rahvusooper Estonia kammersaalis

Hooaja kammerkontsertide sarja avakontserdil kõlab muusika klarnetile, tšellole, viiulile ja klaverile. Sellele kaunile instrumentide kooslusele on muusikat kirjutanud mitmed armastatud heliloojad. Kavas on tuntud hispaania helilooja Óscar Navarro „Creation“ klarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile, Sergei Prokofjevi sonaat kahele viiulile op. 56, Nino Rota trio klarnetile, tšellole ja klaverile ning Johan Halvorseni passacaglia kahele viiulile Georg Friedrich Händeli teemadel. 

Esinevad Maria Goršenina (viiul), Adrián Bravo Lopez (viiul), Seulki Lee (tšello), Alexander Avramenko (klarnet) ja Jakob Teppo (klaver).
 

ITAALIA MUUSIKA ÕHTU
21. novembril 2024 Rahvusooper Estonia kammersaalis

Itaalia muusika ei jäta kedagi ükskõikseks. Ta lummab oma kirglikkuse, virtuoossuse ja sügava emotsionaalsusega. Kontserdil kõlavad päikesekuumad meloodiad Paolo Tostilt, Ottorino Respighilt, Gioachino Rossinilt, Ernesto De Curtiselt, mis toovad Eestimaa sügisõhtusse armastust ning lõunamaade päikesesära. 

Esinevad Aare Saal (bariton), Sigrid Kuulmann (viiul), Edmunds Altmanis (klarnet), Tarmo Eespere (klaver).
 

AASTALÕPUKONTSERT PUHKPILLIDEGA
19. detsembril 2024 Rahvusooper Estonia kammersaalis

Talvisel kontserdil on tähelepanu keskmes heliloojad, kelle puhul on muusikamaailmal põhjust ära märkida ümmargusi tähtpäevi ja olla tänulik nende kauni loomingu eest. Kavas on Antonín Dvořáki „Carnival overture“, Maurice Raveli „Le tombeau de Couperin“, Jean Sibeliuse „Suite Mignonne“, Arvo Pärdi „Kvintetiino“, Richard Straussi „Till Eulenspiegeli lõbusad vembud“, Henry Mancini „Baby Elephant Walk“ filmist „Hatari!“. 

Esinevad Esther Dorado Suela (flööt), Francesco Ciarmatori (oboe), Alexander Avramenko (klarnet), Camilla Di Pilato (fagott), Jürnas Rähni (metsasarv), Jaan Ots (klaver).
 

EESTI HELID
22. veebruaril 2025 Rahvusooper Estonia kammersaalis

Vabariigi sünnipäeva eel põimime ühte pidulikku kimpu kodumaise muusika, tantsu ja luule. Esitusele tuleb Mart Saare, Eduard Tubina ja Heino Elleri helilooming. Kontserdil näeme Estonia teatri žanrite sümbioosi, milles osalevad balletisolist Ketlin Oja, ooperisolist Reigo Tamm ning pianist Jaan Ots. Palju õnne, Eesti!
 

ROMANTILISED PRANTSUSE MELOODIAD
20. märtsil 2025 Rahvusooper Estonia kammersaalis

Kevad on talveunest ärkava maailma ja armastuse sulnis aeg! Sel puhul kõlab kammersaalis romantiline prantsuse muusika. Kontserdikava läbivaks teemaks on Gabriel Fauré looming, kelle 180. sünniaastapäeva muusikamaailm tähistab. Fauré on olnud eeskujuks paljudele heliloojatele ning teda võib pidada prantsuse kammermuusika teerajajaks. Kõlab valik Gabriel Fauré ja Claude Debussy lauludest, Debussy tsükkel „Trois chansons de Bilitis“, Jacque Ibert’i tsükkel „Chansons de Don Quichotte“ ja Francis Poulenci kolm laulu tsüklist „Banalités“. 

Esinevad Elena Brazhnyk (sopran), Karis Trass (metsosopran), Raiko Raalik (bariton), Ave Wagner (klaver)
 

ROOSID, KEVAD JA ARMASTUS
17. aprillil 2025 Rahvusooper Estonia kammersaalis

Kontsert pakub kuulajatele hõrgu muusikaelamuse Johannes Brahmsi valsitaktis armastuslauludega „Liebeslieder Waltzer“ („Armastuslaulud-valsid“) op. 52 lauljatele ja klaveriduole. Põhjamaist karget ilu lisavad Edward Griegi ja Jean Sibeliuse rahvusromantilised laulud. 

Esinevad Kristel Pärtna (sopran), Helen Lokuta (metsosopran), Heldur Harry Põlda (tenor), Tamar Nugis (bariton), Jaanika Rand-Sirp (klaver), Jaan Ots (klaver).


 

Toimumise ajad

neljap.

03. oktoober 2024 19:00 „Sügistervitus“

neljap.

21. november 2024 19:00 „Itaalia muusika õhtu“

neljap.

19. detsember 2024 19:00 „Aastalõpukontsert puhkpillidega“

laup.

22. veebruar 2025 19:00 „Eesti helid“

neljap.

20. märts 2025 19:00 „Romantilised prantsuse meloodiad“

neljap.

17. aprill 2025 19:00 „Roosid, kevad ja armastus“