Kontserdid

Kammermuusika rahvusooperis

Intiimne muusikaelamus loob erilise sideme muusikute ja publiku vahel ning toob kuulajateni kauneid teoseid kammermuusika kullafondist.

Kaunid teosed kammermuusika varasalvest

Õukondadest ja salongidest pärinev kammermuusika traditsioon pakub võimaluse kuulata muusikat intiimsemas keskkonnas ning loob muusikute ja publiku vahele erilise sideme. 117. hooajal alustanud kammerkontsertide sari jätkub, tuues publikuni kauneid teosed maailma ja kodumaisest kammermuusika varasalvest.

Rahvusooperi 118. hooajal on kammerkontserdisarja kuraator Jaanika Rand-Sirp.

 

SCHUBERTIAAD

21. märtsil 2024 Rahvusooper Estonia kammersaalis

Varakevadised päikesekiired ning veevulin paitavad silmi ja kõrvu. Nõnda sai inspiratsiooni ka Franz Schubert, kes värvika Austria looduse rüpes puhkust veetes kirjutas meloodia-, rõõmu- ja meeleoluküllase klaverikvinteti A-duur „Forellikvintett“ D. 667, op. 114. „Forellikvintett“ on üks kammermuusika tähtteoseid ning oma nime saanud Schuberti laulu „Forell“ järgi, mille meloodial põhinevad kvinteti ühe osa variatsioonid. Kogu Schuberti kammermuusika on loodud sõpradega koduses ringis musitseerimiseks. Eriline koht tema loomingus kuulus lauludele, millega helilooja paneb aluse kogu liedi žanrile.

Esinevad Heldur Harry Põlda (tenor), Mari Poll-Novakovic (viiul), Kaarel Veenre (vioola), Andreas Lend (tšello), Michele Bonfante (kontrabass), klaveril Jaan Ots.

 

MUUSIKALISED RÄNNAKUD

18. aprillil 2024 Rahvusooper Estonia kammersaalis

Kontsert viib meid rännakule Franz Schuberti, Léo Delibes’i, Henri Duparci, Richard Straussi ja Reynaldo Hahni muusikaga. Saksa ja prantsuse romantism nii muusikas kui ka kirjanduses armastas rändamise maalilist temaatikat, millest on sündinud palju imelisi teoseid. Kontserdi pealkiri on inspireeritud Henri Duparci 1870. aastal kirjutatud laulust „L’invitation au voyage“ („Kutse rännakule“) prantsuse tuntuima romantiku Charles Baudelaire’i samanimelisele luuletusele. Luuletuse kirjutamise ajal oli Baudelaire sügavalt armunud ühte näitlejannasse ning värsid kutsuvad avastama maailma kaunite paikade ja looduse ilu, vaadates sellele armunu silmadega.

Esinevad Janne Ševtšenko (sopran), Raiko Raalik (bass), Eda Peäske (harf), Lisa Kawasaki-Järvi (flööt), klaveril Riina Pikani. Õhtujuht Jaak Jõekallas.

neljap.

21. märts 2024 19:00 SCHUBERTIAAD. Piletid hinnaga 25/15 €

Toimumise ajad

neljap.

21. märts 2024 19:00 SCHUBERTIAAD. Piletid hinnaga 25/15 €

neljap.

18. aprill 2024 19:00 MUUSIKALISED RÄNNAKUD. Piletid hinnaga 25/15 €