Ooperid

Figaro pulm

„Figaro pulm“ kujutab ühtainsat tormilist päeva Almavivade majapidamises, kus krahvi paaž flirdib aedniku tütre Barbarinaga, jumaldades samas krahvinnat, kes armastab krahvi, kes tahab Susannat, kes on kihlatud Figaroga, kes on lubanud abielluda doktor Bartolo naise Marcellinaga, kes on piisavalt vana, et olla Figaro ema… ja see kõik sünnib Figaro pulmapäeva eelõhtul!

Kestus 3 h 15 min, üks vaheaeg

Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper

Lorenzo da Ponte libreto Pierre-Augustin Beaumarchais’ näidendi „La folle journée ou Le mariage de Figaro“ ainetel
Maailmaesietendus 1. mail 1786 Viini Burgtheateris
Esietendus Rahvusooperis Estonia 3. veebruaril 2017

Itaalia keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega

„Figaro pulm“ on Mozarti esimene koostöö libretist Lorenzo da Pontega, millele järgnesid „Don Giovanni“ ja „Così fan tutte“. Libreto on kirjutatud Beaumarchais’ vastuolulise näidendi ainetel, mida ei lubatud Viini teatrites esitada, sest laval ei tohtinud kujutada nutikaid teenreid, kes oma aristokraatidest peremehi ninapidi veavad. Kuid da Ponte libreto keskendub
originaali satiiri asemel komöödiažanri ajatutele võtetele. Viini esietenduse edule järgnes peagi edu Praha Ooperis – triumf, mis tõi heliloojale tellimuse kirjutada „Don Giovanni“.

Mozarti muusika pulbitseb energiast, alates säravast avamängust kuni lennukate aariate ja värvikate ansambliteni, mis on paelunud publikut esietendusest alates. Muusikanumbrite kordamine publiku soovil muutus niivõrd sagedaseks, et pärast kolmandat etendust lubas keiser korrata vaid aariaid, et etenduse pikkus jääks mõistlikkuse piiresse.

Soovituslik vanus 13+

AUHINNAD:

Juuli Lill – Eesti Teatri Aastapreemia muusikaauhind 2017 koomilise Cherubino veenva kehastamise eest ooperis „Figaro pulm”

 

 

Valguskunstnik

Rasmus Rembel

Koreograaf

Marge Ehrenbusch

Lavastaja

Marco Gandini

Dekoratsioonikunstnikud

Maria Rossi Franchi

Andrea Tocchio

Kostüümikunstnik

Simona Morresi

Koormeister

Heli Jürgenson

koormeistri assistent

Ksenija Grabova

Toimumise ajad

pühap.

17. november 2024 15:00 Soodustus pensionäridele 30%

pühap.

24. november 2024 15:00

laup.

30. november 2024 19:00