Ooperid Lastele / noortele

Naksitrallid

Lugu sulatab kindlasti nii laste kui ka nende vanemate südameid ja ei vanane kunagi, sest parimad rohud kõige vastu on alati tõeline sõprus, nutikus ja soe huumor (rääkimata põdrasamblateest).

Lasteooper Eno Raua samanimelise jutustuse ainetel

Helilooja Tõnis Kaumann, libretist Vahur Keller (Kellerteater)

Maailmaesietendus Rahvusooperis Estonia 27. mail 2022

Muhv, Kingpool ja Sammalhabe on kolm reisiselli, kes armastavad jäätist, vabadust ja seiklusi. Nad saavad naksti aru samast naljast ja aina trallitavad rännuteel. Kuid kui looduse tasakaal on rikutud – kui linnud on pagenud metsast ja linn väriseb läheneva katastroofi ees – peavad just Naksitrallid maailma päästma. Nüüd tuleb kangelasteks saada ka neil, kes pole selleks sündinud.

Libretist ja lavastaja Vahur Keller: „Kirjanik Eno Raud on loonud eesti lastekirjanduse kolm kõige võluvamat ja värvikamat tegelast, keda Estonia teatris lavale tuua on suisa rõõm. Helilooja Tõnis Kaumanni muusika on karakteerne, kaunis ja tegevuslik. Arvan, et „Naksitrallid“ on Eesti esimene südamlik action-ooper. See lugu sulatab kindlasti nii laste kui ka nende vanemate südameid ja ei vanane kunagi, sest parimad rohud kõige vastu on alati tõeline sõprus, nutikus ja soe huumor (rääkimata põdrasamblateest).“

Ega siis muud, kui mõnus pohl habemest põske, muhv selga, varbad kinganinadest välja, punane furgoon stardivalmis ja seiklus ooperis võib alata!

Dirigent

Lauri Sirp

Muusikajuht

Arvo Volmer

Lavastaja

Vahur Keller

Kunstnik

Jaanus Laagriküll

Valguskunstnik

Margus Vaigur

Kostüümikunstnik

Gerly Tinn

Koreograaf

Märt Agu

Videokunstnik

Rene Topolev

Toimumise ajad

reede

27. mai 2022 19:00 Esietendus!

pühap.

29. mai 2022 12:00

kolmap.

01. juuni 2022 12:00

kolmap.

01. juuni 2022 19:00

laup.

11. juuni 2022 12:00