Eve Mutso

Eve Mutso

(tantsija, koreograaf)

HARIDUS JA TÖÖ
Eve Mutso on vabakutseline tantsija ja koreograaf ning endine Šoti Rahvusballeti esitantsija. Tema repertuaari Šoti Balletis kuulusid solistirollid Ashtoni, Ariase, Balanchine’i, Brew’, Bruce’i, Caniparoli, Darrelli, Elo, de Frutose, Forsythe’i, Hampsoni, Loosmore’i, MacMillani, Van Maneni, Page’i, Pastori, Petronio ja Picketti lavastustes. 2012. aastal Šoti Balletis valminud Meckleri/Ochoa/Salemi balleti „Tramm nimega Iha“ peategelane Blanche DuBois loodi just Eve Mutsot silmas pidades.

Eve Mutso on lõpetanud Tallinna Balletikooli 1999. aastal. Samal aastal liitus ta Rahvusooper Estonia balletitrupiga. 2011. aastal tantsis ta Estonias külalissolistina nimirolli MacMillani balletis „Manon“.

2019. aasta augustis esietendus tema lavastus „111“ koostöös Joel Browniga (Candoco Dance Company) Edinburgh’ Festival Fringe teatris, millele järgnesid ringreisid nii Šotimaal kuika välismaal. Hiljuti tegi ta koostööd kunstnik-poeedi Rhona Warwick Patersoniga kolme uue lavastusega Edinburgh’ kaasaegse kunsti galeriis Fruitmarket ja lõi uudisteose tantsukoolile Indepen-dance, mis kaasab lisaks noortele tantsijatele ka puuetega inimesi. Lavastus etendus 2023. aasta augustis ka rahvusvahelisel turneel. Lisaks on Eve oma karjääri jooksul teinud koostööd mitmete filmirežissööride, heliloojate ja fotograafidega.

Eve Mutso on loonud koreograafiat, korraldanud töötubasid ja õpetanud järgmistes õppeasutustes ja teatrites: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tallinna Muusika- ja Balletikool (MUBA), Eesti Tantsuakadeemia, LPM Dance Theatre, Artists for Africa, AXIS Dance Company, Edinburgh’ Tantsuakadeemia, Alonzo King LINES tantsukeskus, Šoti Kuninglik konservatoorium, Lothiani Noorte Tantsuteater, Aerial Edge tsirkusekool, Indepen-dance, Eesti Rahvusballett ja Šoti Ballett. Eve on nõustanud tantsualaselt New Voices Theatre’it ja juhendab vabakutselisi tantsuloojaid kogu maailmas.

Eve on külalislektor Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Tallinna Muusika- ja Balletikoolis (MUBA). Lisaks on ta Indepen-dance juhatuse liige alates 2017. aastast.

TUNNUSTUS
Teda on nomineeritud Critics Critics auhinnale parima naistantsija kategoorias aastatel 2005, 2013 ja silmapaistva esituse kategoorias 2015.

 

Foto: Robert Perry