Jaan Ots

Jaan Ots

(dirigent)

HARIDUS JA TÖÖ
Jaan Ots lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli klaveri- ja trompeti erialal (õp. Marja Jürisson ja Aavo Ots) ning omandas bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klaveri erialal (prof. Mati Mikalai). Dirigeerimiseõpinguid alustas ta eraviisiliselt prof. Olev Oja käe all ning jätkas EMTA-s fakultatiivainena prof. Paul Mägi käe all. Magistriõpinguid jätkas Jaan Sibeliuse Akadeemias orkestridirigeerimise erialal (prof. Leif Segerstam ja Atso Almila) ning oma õpingute jooksul täiendas ta end vahetusüliõpilasena Pariisi Konservatooriumis (CNSMdP) Zsolt Nagy dirigeerimisklassis. Ta on osalenud Eri Klasi, Jukka-Pekka Saraste, Susanna Mälkki, Thomas Sanderlingi ning Järvi Akadeemia meistrikursustel. Jaan on dirigeerinud selliseid kollektiive, nagu Jyväskylä Sinfonia, Lahti Sinfonia, Soome Rahvusooperi orkester, Hamburgi Camerata, Kreeka Raadio Sümfooniaorkester, ERSO, Pärnu Linnaorkester, Narva Linnaorkester ning Klaaspärlimäng Sinfonietta. Ta on tegutsenud assistendina Soome Raadio Sümfooniaorkestri juures, Savonlinna Ooperifestivalil ning Kreeka Rahvusooperis. Alates 2017. aasta septembrist on ta Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri dirigent.
Jaan Ots on aktiivselt tegev ka kammermuusikuna, astudes külalisena üles erinevatel festivalidel ning andes regulaarselt kontserte klaveritrio TEOS (Soome-Eesti) ja Frielinghaus Ensemble (Saksamaa) koosseisus. Koos viimasega anti eelmisel aastal välja kaks albumit Beethoveni ja Kurt Albrechti loominguga. Valmimas on ka kolmas 20. sajandi viiulisonaatidega.

TUNNUSTUS
Jaan Ots on saavutanud auhinnalisi kohti paljudel noortekonkurssidel Eestis ja väljaspool, sealhulgas I preemia noorte pianistide konkursil „Steinway&Sons“ Hamburgis (2003), II preemia ning EMCY eripreemia noorte pianistide konkursil „Step towards mastery“ Peterburis (2005), I preemia ning kaks eripreemiat (Eesti Raadio, Pärnu Linnaorkester) Eesti Puhkpillimängijate Konkursil (2008).