John Rhys Halliwell

(nooremsolist)

HARIDUS JA TÖÖ
John Rhys Halliwell alustas tantsuõpinguid Londoni Kuninglikus Balletikoolis, mille lõpetas 2011. aastal. Ta jätkas oma haridusteed Inglise Rahvusballeti koolis, mille lõpetas 2014. aastal. Samast aastast on ta Eesti Rahvusballeti tantsija ning aastast 2020 nooremsolist.
 
TUNNUSTUS

John Rhys on võitnud Phyllis Bedelli nimelise tantsuvõistluse (2011) ning pronksmedali ja publikuauhinna Dame Adeline Genéele pühendatud tantsuvõistlusel Londonis (2014). Õpinguaastail Londoni Kuninglikus Balletikoolis pälvis ta ka April Olrichi nimelise auhinna kui kõige dünaamilisem tantsija. 2020. aastal oli ta Eesti teatri aastaauhindade nominent balleti kategoorias Valge Küüliku rolli eest Schiavoni balletis „Alice Imedemaal“.
 
MEELDEJÄÄV HETK BALLETIS

Valge Küüliku tantsimine Gianluca Schiavoni balletis „Alice Imedemaal“ on mu senise karjääri kõrghetk ja ühtlasi suurim väljakutse. See roll on tantsutehniliselt äärmiselt keeruline, lisaks nõuab loo jutustamine näitlejameisterlikkust ja koomikuannet. Prooviperiood oli väga raske, kuid väärt igat pingutust ning täis lusti!

REPERTUAAR
Valge Küülik (Schiavoni „Alice Imedemaal“)
Kratt (Tubina „Kratt“)
Õnneseen (Harangozo „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“)
Benvolio (Prokofjevi „Romeo ja Julia“)
Tuhkatriinu prints (Tšaikovki „Uinuv kaunitar“)
Fritz (Tšaikovki „Pähklipureja“)
Maître D (Meckleri/Ochoa/Salemi „Tramm nimega Iha“)
Kuri vaim (Schiavoni „Medea“)
Talurahva pas de deux (Adami „Giselle“)
Päikesekuningas (Kesleri „Anna Karenina“)
Kapellmeister/Noor kuningas (Kase/Steineri/Mölderi „Louis XIV – kuningas Päike“)