Selgusid 2023. aasta kultuurisõbrad

/ marion leppik

Kultuuriministeerium andis 15. veebruaril üle konkursi „Kultuurisõber 2023“ tunnustused, millega tänatakse kultuurivaldkonda rahaliselt või oma tegudega panustanud ettevõtteid ja metseene. Lisaks kolmele laureaadile said tänukirja mitmed ettevõtted ja inimesed, kelle panus kultuuri toetamisse on olnud samuti kaalukas. Teiste hulgas pälvisid kultuuriministeeriumi tänukirja rahvusooperi kuldsponsor SEB ning peasponsor Liviko nõukogu esimees Enn Kunila.

SEB on olnud Rahvusooper Estonia kõige pikemaajalisem toetaja, kes on püsinud kindlalt rahvusooperi kõrval juba aastast 2003. Selle aja jooksul on koos tehtud palju põnevaid koostööprojekte. Alates 2011. aastast annab SEB pank välja lisaks toetusele omanimelist publikupreemiat, millega tunnustatakse igal aastal kahte Rahvusooper Estonia solisti ning 2013. aastal pani SEB pank eraldi õla alla Estonia 100. sünnipäeva tähistamisele. Alates 2013. aastast oleme igal aastal toonud koostöös SEB Heategevusfondiga Estoniasse 150 väikest ja suuremat teatrisõpra Eestimaa asendus- ja turvakodudest, kellele on avanenud võimalus näha pea kõiki Estonia lastelavastusi. 2013. aastal käivitas Estonia töövahetusürituse Sassis päev, mille raames estoonlased vahetavad teatrimajas ameteid. 2017. aastal kolisime selle projektiga esimest korda majast välja ja see toimus koostöös SEB panga töötajatega ning üheks päevaks vahetasid ameteid pea 100 Estonia ja SEB töötajat. Just sellistest ulatuslikest sisekommunikatsiooniüritustest sündiv sünergia aitab kahel suurorganisatsioonil veelgi paremini mõista, kui palju lisaväärtust nad suudavad ühiselt pakkuda nii oma töötajatele, koostööpartneritele kui publikule. 

Rahvusooper tänab oma toetajaid majandusanalüütiku ja Eesti kuulatuima majanduspodcasti Nestor & Koppel ühe autori Peeter Koppeli kuldlausega: „Investeerida saab erinevatesse varaklassidesse: aktsiatesse, võlakirjadesse, toormetesse ja kinnisvarasse. Nendesse kõigisse saab investeerida, aga on üks koht, kuhu peab investeerima ja see on kultuur.“

Foto: Joonas Sisask