Operetid / Muusikalid Lastele / noortele

Buratino

Estonia laval ärkavad ellu lustakad tegelased ja kõlavad Olav Ehala armastatud laulud täiesti uues orkestriseades, mis on valminud spetsiaalselt Rahvusooper Estonia orkestrit silmas pidades.

Kestus 2 h 20 min, üks vaheaeg

Olav Ehala muusikal

Maailmaesietendus 1975. aastal Riia Noorsooteatris, esietendus Eestis 19. veebruaril 1978 Eesti Riiklikus Noorsooteatris

Esietendus Rahvusooperis Estonia 26. mail 2018

Ühel päeval saab vana leierkastimees papa Carlo kingituseks pealtnäha tavalise puuhalu. Kui ta sellest aga endale nuku voolib, ärkab too ellu. Papa Carlo paneb talle nimeks Buratino ja müüb maha oma kuue, et poisi koolisaatmiseks raha hankida. Veidi üleannetu, kuid hea südamega Buratino satub kooli asemel seiklustesse, mis viivad teda läbi Lollidemaa, üle Imede põllu, konnatiigi ja läbi kõrtsi. Teel kohtab ta nukuteatri hirmuäratavat direktorit Carabas Barabasi, kass Basiliot ja rebast Alice’i, röövleid ja politseikoeri. Kilpkonnatädi Tortila annab talle kuldvõtmekese, mis avab Carlo kambris salaukse… Sõprade Malvina, Pierrot’ ja Artemoni abiga takistab ta Carabas Barabasi kuldvõtmekest enda kätte saamast ning päästab nukuteatri nukud. Estonia laval ärkavad ellu lustakad tegelased ja kõlavad Olav Ehala armastatud laulud täiesti uues orkestriseades, mis on valminud spetsiaalselt Rahvusooper Estonia orkestrit silmas pidades.

 

Eesti keeles, eestikeelsete laulusõnade subtiitritega 

Lavastaja soovitus: vanusele 7+

Lavastaja

Andres Dvinjaninov

Kunstnik

Triinu Pungits

Valguskunstnik

Rasmus Rembel

Koreograafid

Villiko Kruuse

Kristin Murula

Laulutekstid

Juhan Viiding

Koormeister

Heli Jürgenson

koormeistri assistent

Ksenija Grabova

Toimumise ajad

laup.

22. veebruar 2025 12:00

laup.

08. märts 2025 12:00 Soodustus pensionäridele 30%

pühap.

16. märts 2025 12:00

neljap.

03. aprill 2025 12:00