MyFitnessi tantsuauhinnad: Laura Maya ning Joel Calstar-Fisher

/ marion leppik

Rahvusvahelise tantsupäeva eelõhtul Rahvusooperis Estonia toimunud galal kuulutati välja MyFitnessi tantsuauhinnad: 2024. aasta parimad balletiartistid on Eesti Rahvusballeti solistid Laura Maya ning  Joel Calstar-Fisher.

1500-eurosed auhinnad andsid tantsijatele üle My Fitness AS juhatuse esimees Erkki Torn ning Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris. „Kultuuri toetamine on suur rõõm ja minu arvates tegeleme me päris sarnase valdkonnaga, pakkudes inimestele igapäevaselt võimalusi, kuidas oma elu paremaks muuta,“ usub Erkki Torn.

Auhinnad anti üle Eesti Rahvusballeti iga-aastasel tantsupäeva galal, mis tänavu keskendus meestetantsule, tuues lavale parimaid hetki rahvusballeti lavastustest ning erinevatest tantsustiilidest. Gala kunstiliseks juhiks oli Linnar Looris, kelle eesmärgiks oli ainulaadse õhtuga inspireerida mehi tantsuga tegelema ning ühtlasi tegi kummarduse kõigile meestele, kel on läbi aegade olnud julgust ennast tantsu läbi väljendada.

Laura Maya alustas tantsuõpinguid Antwerpeni Kuninglikus Balletikoolis (2006–2014) ning omandas bakalaureusekraadi Müncheni Muusika- ja Teatrikooli Balletiakadeemias (2016). Laura Maya on töötanud mitmetes teatrites, sh Flandria Kuninglikus Balletis, Landestheater Linzis ja Baieri Riigiballetis. Aastal 2018 liitus ta Eesti Rahvusballeti trupiga ning on aastast 2020 rahvusballeti solist. Ta on pälvinud pronksmedali Biarritzi rahvusvahelisel klassikalise tantsu konkursil (2012), IV auhinna Tanzolymp võistlusel Berliinis ning stipendiumi Müncheni Balletiakadeemia, Goh Balletiakadeemia (Vancouver) ja Washingtoni Balleti kursustele (2014). Ta on Londoni Kuningliku Balleti suvekursuste eripreemia laureaat 2012, 2013 ja 2014 ning Estonia Seltsi fondi Klaudia Maldutise nimelise auhinna laureaat 2021.

Joel Calstar-Fisher alustas tantsimist Elmhursti Balletikoolis (2014–2018) ning on lõpetanud Inglise Rahvusballeti Balletikooli (2018–2021). 2021. aasta sügisel liitus ta Eesti Rahvusballetiga, pälvides 2022. aastal nooremsolisti staatuse ning tänaseks on temast saanud Eesti Rahvusballeti solist. Joel Calstar-Fisher on üks rahvusvahelise balletikooli päeva asutajaid (2020) ning Cecchetti klassikalise balleti auhinna laureaat 2018.

Rahvusooper Estonia on MyFitnessiga koostööd teinud juba alates 2018. aastast. Lisaks estoonlaste vormishoidmise toetamisele annab MyFitness igal aastal rahvusvahelisel tantsupäeva galal välja aasta tantsuauhinnad Eesti Rahvusballeti parimatele tantsijatele.

Foto: Rünno Lahesoo