Meist

Poistekoor

Hirvo Surva, poistekoori direktor-dirigent, 506 4252, surva.hirvo@gmail.com
Tiina Leedu, manager, 505 1069
Anne Ots, assistent
Andres Lemba, kontsertmeister
Mariliis Kreintaal, Jukude õppekoori juhataja ja põhikoori koormeister
Maret Alango-Poll, Juhanite õppekoori juhataja ja põhikoori koormeister
Elina Kaasik, koormeister
Mall Ney, solfedžo õpetaja
Martin Einmann, poistekoori juhendaja
Külli Kiivet, dirigent-vokaalpedagoog
Sara Corriga, hääleseade

Rahvusooper Estonia poistekoori asutas 1971. aastal professor Venno Laul. Koor kandis esialgu Riikliku Akadeemilise Meeskoori poistekoori ning hiljem ka Eesti Poistekoori nime. Alates 1997. aastast kuulub koor Rahvusooper Estonia koosseisu ning 2001. aastal asus peadirigendina ametisse Hirvo Surva.

Rahvusooper Estonia poistekoor töötab kooristuudiona, millel on neli koosseisu: põhikoor, noormeestekoor ja kaks õppekoori – Jukud ja Juhanid. Põhikoor tegutseb klassikalise segakoori printsiibil, häälemurde läbinud poisid jätkavad laulmist tenorite või bassidena ja liituvad ühtlasi noormeestekooriga. Lisaks tegutsevad põhikoori juures ka noormeeste kvintett ja poiste sekstett.

Koori tegevuse peamised eesmärgid on eesti poistelaulu traditsioonide edendamine ja tutvustamine, lauljate vokaalsete ja muusikaliste oskuste arendamine ning vaimsete väärtushinnangute kujundamine.

Heaks kogemuseks võimekatele laulupoistele ja noormeestele on osalemine rahvusooperi lavastustes (Puccini „Tosca“ ja „Boheem“, Bizet’ „Carmen“, Mascagni „Talupoja au“, Tšaikovski „Pähklipureja“, Puuri „Pilvede värvid“, Wagneri „Parsifal“, Leigh’ „Mees La Manchast“ jt). Koostöös lavastaja Uku Uusbergiga jõudis 2017. aastal lavalaudadele ka poistekoori oma muusikalavastus, Andres Lemba/Jaanus Vaiksoo „Kastanid tulest“ ning 2019. aastal kandis poistekoor olulist rolli Gustav Ernesaksa elu käsitlevas sõna- ja koorilavastuses „Hakkame, mehed, minema“.

Kooril on suuri teeneid eesti koorimuusika tutvustajana ja klassikalise muusika esitajana nii kodu- kui ka välismaal. Sooja vastuvõttu on pälvitud paljudes Euroopa riikides, aga ka Iisraelis, Kanadas, USAs, Austraalias, Hiinas, Jaapanis ja mujal. Rahvusooper Estonia poistekoor on auhinnatud Eesti Kooriühingu poolt tiitliga „Aasta koor“ 2015. ja 2018. aastal.
2016. aasta veebruaris osaleti Tel Avivis toimunud MustonenFestil, kus kümne päeva jooksul anti üheksa kontserti. Samal suvel toimus Kanada-USA kontsertreis, kus põhiesinemised toimusid Torontos ning olid pühendatud helilooja-koorijuhi Roman Toi 100. sünnipäeva auks. Lisaks esineti edukalt Vancouveris, Seattle’is, Eugene’is, Portlandis ja San Franciscos.
2018. aasta veebruaris esines koor kavaga „Eesti poiste laulud“ Berliini Konzerthausis Balti riikide 100. aastapäeva tähistamiseks toimunud festivalil ning augustikuu veetis poistekoor kontsertreisil Hiinas, kus anti kokku seitseteist kontserti seitsmeteistkümnes linnas. 2019. aastal osaleti rahvusvahelistel festivalidel Jaroslavlis ja Minskis. Vaimuliku koorimuusika festivalil Petrozavodskis pälvis poistekoor Grand Prix ja eripreemia parima vaimuliku muusika esitamise eest.